Van, Muş ve Hakkari’de içtimai ev projesi amacıyla başvurular sürüyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunma iri içtimai konut projesi kapsamında Muş ve Hakkari’da vatandaşların vezneci şubelerindeki müracaat hareketliliği devam ediyor.

Proje kapsamında 3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van, 1150 hane yapımının planlandığı Muş ve 804 konutun yapımının planlandığı Hakkari’de aile sahibi koyulmak isteyenler Kültür ve El Bankası şubelerine başvurdu.

Ahali Bankası Muş Şubesi önünde bekleyenlerden Mehmet Kaplayan Hamur, TOKİ tarafından yapılacak toplumsal ev projesine ilginin sakil olduğunu söyledi.

Kaynak, “Bu proje vatandaşların icar öder kadar eş sahibi olmasını sağlayacak. Hükümetin alelhusus mikro gelirli ailelere, gençlere, engellilere böyle benzeri sosyal göz projesi hayata geçirmesini balaban bir kıvançla karşıladık. Ben dahi bankaya gelerek müracaatımı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle aynı proje ile vatandaşın karşısına çıkması özellikle gençlere kota ayırması bizleri kıvançlı etti. Teşekkür ederiz. İnşallah kırnak tamam.” diye konuştu.

Mehmet Turan ise projeye başvuruda yatmak amacıyla vezneci uğrunda beklediğini dile getirerek, “Biz gençlere bu fırsatı verdiği üzere Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ederiz. Haddinden Fazla güzelce aynı fırsat. İnşallah hep bundan yararlanır.” dedi.

Kültür Bankası Hakkari Şubesi önünde muntazır Hasan Dayan de söz konusu projenin müstecir olanlar üzere akla yatkın olduğunu belirterek, “Bankalarda deniz var. Biz de başvuru üzere tam bekliyoruz. 3+1 ofis amacıyla başvuracağım. Adıma göz çıkmasından umutluyum. Tığ projeden memnunuz. Zira kiralar arttı. Bu sayede sülale sahibi olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Şaban Dayan üstelik düzenlenen projenin kendilerine fena hâlde tıpkısı imkan sunduğunu ifade ederek, bu nev projelerin artması gerektiğini aktardı.Share: