Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’ta karne heyecanı

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’ta devir tatili nedeniyle binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Van’bile 324 bin 566 mektepli karne alarak dönem tatiline girdi.

İpekyolu ilçesindeki Atatürk Anaokulunda planlı törende öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Programa katılan İpekyolu Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili İhsan Emre Okumuş, ege ve öğrencilerle ışık çektirdi.

Işıklı, öğrencileri kutlama ederek karnelerini teyit etti.

Hakkari

Kent genelindeki 370 okulda 92 bin mektepli karne alarak çağ tatiline girdi.

Ilbay ve Belediye Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bilal Iyi ve şube müdürleri, Gazi İlk ve Ortaokulu’ndaki törende öğrencilerin karne heyecanına kuma oldu.

Okulun bando takımıyla karşılanan Akbıyık, sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini verdi, tatilde mübarek artağan betik okumalarını istedi.

Akbıyık, peşi sıra kütüphaneye geçerek 2. dershane öğrencisinin piyano çalmasını ve seslendirilen şarkıları dinledi.

Muş

Muş’ta 692 okulda 114 bin 209 mektepli karnesini alarak devre tatiline girmenin sevincini yaşadı.

Milli Terbiye Müdürlüğü yoluyla şehir merkezindeki Haklı Güç İlkokulu’nda planlı törene katılan Ilbay İlker Gündüzöz, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Öğrencilerle bire bir araya gelerek, çocukların hafızasında yer edinecek makro benzeri haset yaşadıklarını tabir fail Gündüzöz, şöyle konuştu:

“İlkokulumuzda okumaya eskimemiş eski pırıl pırıl çocuklarımızla ayrımsız arada bulunduk. Bütünü birbirinden iyice bizim geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız. Onların gözündeki çırağ Türkiye’nin geleceğinin garanti altında olduğunu gösteriyor. Bağımlı yetişek talim yılının birinci dönemi komple kırcı geçti. Muş yerine az çok gailesiz aynı nüfusa sahibiz. Eğitim alanında de tedricen kayırıcı sıralara tırmanıyoruz. Çevrim boyunca çocuklarımız yoruldu ve tatil zamanı geldi. Tatilde betik okusunlar. Milli Eğitim Bilimi Bakanımız çok pir bergüzar kitaplar göndermiş.”

Bitlis

Bitlis’te 780 okulda eğitimini sürdüren 94 bin 320 öğrenci karnelerini alarak dönem tatiline girdi.

Bitlis Milli Eğitim Bilimi Başmuallim Vekili Nedim Yoldaş, Yazıhane Müdürleri Mehmet Esmer ve Mütehammil Aygün ile Muştakbaba İlkokulunda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Öğrencilerden eli nimetli pusula okumalarını isteyen Yoldaş, “Öğrencilere karnelerini dağıtırken birlikte birer pusula üstelik ihsan ediyoruz. Öğrencilerimiz bu kitapları okuyacaklar, dinlenecekler ve eğlenecekler. Mücahede sarfiyat eden hep öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize bile teşekkür ediyoruz. Onların de dinlenmeye haklarının olduğunu düşünüyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimiz dinlenerek ve eğlenerek elan motive ergin şekilde ikinci döneme başlayacaklar.” diye konuştu.

Okula akülü arabasıyla mevrut 6. sınıf öğrencisi bedensel sakat Arda Özkan birlikte karne sevinci yaşadı.

Yâren, sohbet ettiği Özkan’a karnesini verdi, sükse diledi.

Share: