Vali Taşbilek, İslami El Birliği Oyunları’nda altın madalya kazanan Azizoğlu’nu makamında akseptans etti

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Konya’de yapılan İslami El Birliği Oyunlarında kızıl madalya kazanan Dünya üçüncüsü Kick Yumruk Oyunu sporcusu Feyzanur Azizoğlu’nu makamında kabul ederek, tebrik kartı etti.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda Kick Boks’ta kızıl madalya kazanarak şişman bire bir başarıya imza atan Kelkitli milli sporcu Feyzanur Azizoğlu’nu makamında akseptans etti. Cahillik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, Kelkit Osmanlı Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Başkanı Osman Nas’ın de katıldığı programda Vali Taşbilek, sporcuya ve antrenörüne ödüllerini ikram etti. Azizoğlu’nun Konya’de gösterdiği başarının Gümüşhanelilerin göğsünü kabarttığını dile getiren Vali Taşbilek, milli sporcuyu kutlama etti.

Kelkitli milli sporcu Feyzanur Azizoğlu’ndan Olimpiyat ve Dünya şampiyonluğu birlikte beklediklerini dile getiren Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Feyzanur Azizoğlu kızımızı, Kelkit’imizin, Gümüşhane’mizin değerli evladını yeniden kutlama ediyoruz. Liyakatli spor hayatını en son Konya’daki İslam Olimpiyatları’nda de şampiyonlukla taçlandırdı. Elan önce Türkiye Şampiyonluğu, Avrupa dereceleri ve Acun üçüncülüğü olan evladımız Konya’bile üstelik hepimizin göğsünü kabarttı. Ben kendisini, ailesini ve ona iş veren değerli antrenörlerimiz tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Cenabıhak yolunu bahtını degaje etsin. İnşallah dünya ve olimpiyat şampiyonluklarını bile kızımızdan nasipse bekliyoruz. İnşallah üstüne koyarak ülkemizi, milli formamızı ve bayrağımızı en son düzeyde dubara edeceğine inancımız bitmeyen” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: