Vali Memiş: “Türkiye otobüs ve kamyon üretiminde dünya birincisi”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi 14’ncü açkı filosunun tanıtımını düzenlediği etkinliklerle yaptı. Etkinlikte mütekellim Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye’nin otobüs ve kamyon üretiminde dünya birincisi olduğunu belirtti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi 14’ncü açkı filosunun tanıtımını Erzurum Site Meydanında düzenlediği programla tanıttı. Toplamda 30 nüsha siparişi sunulan otobüslerin 10 tanesi Erzurum’a geldi. Vatandaşların elan rahat şekilde erişim ihtiyacını giderebilmesi amacıyla alınan otobüsler el yapmaya başladı. 10 sayı otobüs, 2 termoplastik hamam ve itici cızık boya ara bulucu, bir duraksız cızık miftah, 6 skor tır çekiciden oluşan 14’ncü çevirgeç filosu Erzurum’un ulaşımını rahatlatacak. Mavera yandan, kent meydanında düzenlenen törene Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Sekmen, Erzurum Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut uçar, Erzurum DOĞRU Öğür İl Başkanı Mehmet Tehlikesiz Halis ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Elan gücük mesafede insanlarımıza elan aşkın bakım verelim”

Vatandaşın ulaşım rahatlığını arttırmak için toplamda 30 nüsha otobüs aldıklarını kaydeden Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehemt Basamak, “Zaman bu hizmetleri vermenin mutluluğunu yaşıyorum. 10 adet otobüsümüz ulaşımda henüz canlı henüz verimli ve konforlu erişim hizmeti arz etmek üzere Erzurum’a geldi. Toplamda 30 sayı alacağımız otobüslerin 10 tanesi doğrulama alındı. İstiyoruz ki ulaşım ağıyla ait tek sıkıntımı kalmasın ve muvasala mesafelerini kısaltalım. Elan gücük mesafede insanlarımıza elan fena hâlde hizmetler verelim. Gine yollarımız modern olsun asfaltlarımız fena hâlde olsun diyerek 2 çıngı yunak ve sevimsiz boya ara bulucu, 1 kesim cızık aracı, 6 nüsha tır çekiciden oluşan 19 uzlaştırıcı bugün burada hizmete sokuyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Türkiye dünyada otobüs ve kamyon üretiminde bir numara tam”

Türkiye’nin otobüs üretiminde acun birincisi olduğunu belirten Erzurum Valisi Okay Memiş, “Üniversitemiz geçenlerde açılacak ve bu otobüsler esasen öğrencilerimizi taşıyacaklar. Bilcümle Erzurum’u kez edecekler. Erzurum degaje bire bir ovaya müesses tıpkı kent amma herkesin yolu cumhuriyet altını caddesine düşüyor. Şuana büyüklüğünde ulaşımla ilişik haddinden fazla büyük tıpkı sorunla karşılaşmadığımızı size aktarmak istiyorum. Pandemi döneminde bile bize yardımcı olan otobüs şoförlerimizi kutluyorum. Burada olan otobüslerin hep Türkiye’de üretiliyor. Yabancı menşeili amma tığ burada üretildiği üzere yerel akseptans ediyoruz. Otobüs ve kamyon üretiminde bile Türkiye acun birincisi konumunda bulunuyor” dedi. – ERZURUMShare: