Ulugöl Tabiat Parkı’nı bu sene 200 bine mail can ziyaret etti

Cıvıl Cıvıl’nun Gölköy ilçesinde natürel güzellikleriyle bildik Ulugöl Beğeni Parkı, yılın 10 ayında 200 bine yakın can aracılığıyla gezildi.

Türkiye’nin 36. zevk parkı olan, 7 dönüm büyüklüğünde ve 80 metre derinliğindeki Ulugöl, kente mevrut domestik ve ecnebi turistlerin ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor.

Şehir gürültüsünden uzaklaşarak bozulmamış havada ara etmek isteyenler, gölün çevresinde yürüyüş ika, ongun ve gökyüzünün göle olan yansımalarını fotoğrafla ölümsüzleştirme fırsatı yakalıyor.

Eşsiz görünüş eşliğinde pikniğin de yapıldığı Ulugöl Beğeni Parkı, her sezon olduğu kabil sonbaharla sunduğu keyfiyet cümbüşüyle hayran bırakıyor.

Gölköy Belediye Reisi Fikri Uludağ, AA muhabirine, başta Ulugöl almak için ilçenin turizm noktalarının ziyaretçi akınına uğradığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla doğası iyicene yerleri elan üstelik iyicene kuzuluk getirerek ilçeye mevrut misafirlerin kullanımına sunduklarını anlatan Uludağ, Ulugöl’ün konaklama ve muvasala konusundaki sorunlarını nazik ölçüde çözdüklerini belirtti.

Uludağ, hafta içi günce sayı farkı 150-200 aracın zevk parkına giriş yaptığını, hafta sonları alelhusus mevsimine ve çekicilik şartlarına göre günce 300 ile 500 aracın geldiğini kaydetti.

“Turizm yolunda ilçemiz evire çevire bire bir ivme kazanıyor”

Ulugöl Tabiat Parkı’na bu sene şu ana kadar 60 bin civarında açar, 200 bine mail domestik ve yabancı turistin girişi olduğunu aktaran Uludağ, şöyle konuştu:

“Ulugöl Zevk Parkı, çıktı hem ilimizin hem birlikte Türkiye’mizin bire bir turizm merkezi olma önünde bitmeme ediyor. Tığ da ilçe belediyesi, Büyükşehir ve hükümetimiz yerine Ulugöl Gusto Parkı’nı diğer alanlarla entegre ederek kaymakamlık merkezimizde budun bahçesi yapıyoruz. Akabinde Uluvahta Yaylamız var. Nedeniyle turizm yolunda ilçemiz pir tıpkısı ivme kazanıyor. İnşallah ekibimizle halkımızla Ulugöl’ü ve ilçemizi turizme hazırlıyoruz.”

“Elimizden geldiği büyüklüğünde bu tabiattan hissetmek için geziyoruz”

Ziyaretçilerden Gösteri Hazar, Ulugöl’e beş yılın arkası sıra geldiğini ve havanın bile pir olmasıyla domuzuna kânunuevvel geçirdiğini kaydetti.

Giresun’dan eşiyle mevrut Üzeyir Kapıcıoğlu ise bölgenin doğal güzelliğini bildiklerini ancak sonbahar renkleriyle örtmek istediklerini anlattı.

Sahilden 20-30 kilometre uzaklaştıkça yolun çok renkli tıpkısı nakız aldığını nâkil Kapıcıoğlu, manzaranın foto çekmeye ayar olduğunun altını çizdi.

Samsun’dan eşiyle gelen Mehmet Soylu dahi sonbaharın genişlik sunturlu zamanı olduğunu belirterek, “Ihtimal iki hafta sonraları bu renkleri kazanmak cins olanaksız. Ulugöl’e ilk defa geliyoruz. Şu an gördüğümüz manzara karşısında hakikatten vuruk vaziyetteyiz. Sonbaharın kırmızıdan yeşile hep renklerini tıpkı arada gördük, çokça mutlu olduk. Artağan bol üstelik ışık çektik.” ifadelerini kullandı.

Fatih Akagün, ilk defa geldiği Ulugöl Beğeni Parkı’nın girişten itibaren görülmeye değer olduğuna dikkati çekti.

Kanocular, göldeki atıkları topladı

Çeşitli spor aktivitelerine dahi eş sahipliği özne gölde kanocular, farkındalık etkinliği kapsamında atıkları topladı.

Ordu Kano Kulübü ve Kalaba Orman Okulu Müessis Başkanı Mustafa Sarıkaya, Giresun Doğa Sporları Kulübü ile çetin ayrımsız ziyaretçi akını olan Ulugöl’e bilinçsizce atık atıkları kanolarla toplayacaklarını anlattı.

Kano öğrencisi 10 yaşındaki Aylin Doğar de herkesin doğayı kirletmeyip çöplerini kutularına atması gerektiğini ifade etti.

Share: