Ukrayna, Rusya’nın kayıplarını açıkladı

Ukrayna Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlığı, sonuç 24 saatteki çatışmalara ve Zalim ordusunun kayıplarına ilgili izah yaptı.

Açıklamaya göre, Acımasız ordusu, çoğunluğu Donetsk bölgesinde tevessül etmek üzere 200 askerini kaybetti.

Acımasız ordusu 24 Şubat-12 Ağustos döneminde Ukrayna’üstelik hep 43 bin 200 askeri süreduran kuzuluk getirildi.

Bu dönemde Ruslara ilişik 233 uçak, 191 helikopter, 1849 tank, 4 bin 108 zırhlı dil, 975 heyetiyle, 261 roketatar ve 136 hava defans sistemi imha edildi.

Rus güçlerinin 3 bin 21 kurgu, 15 gemi ve hafif yordam teknesi ile 778 insansız hava aracını dahi yitirdiği kaydedilen açıklamada, Rusların fırlattığı 185 gidiş füzesinin üstelik Ukrayna gelgel savunma birliklerince vurularak imha edildiği bilgisine meydan verildi.

Rusya Savunma Bakanlığından 25 Mart’ta yapılan açıklamada, Ukrayna’da 1351 Acımasız askerinin öldüğü duyurulmuş ancak daha sonra kayıplara ait veriler yenilenmemişti.

Ruslar, Gorlivka-Zayçeve istikametinde kısmı başarı elde etti

Ukrayna Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlığının tıpkısı değişik açıklamasında de çatışmaların Donetsk’e bağlı Bakhmut bölgesinde yoğunlaştığı bildirildi.

Açıklamada, tank, bütünüyle ve uçaklarla hücum gerçekleştiren Moskof güçlerinin Gorlivka-Zayçeve istikametinde bölümsel başarı elde ettiği aktarıldı.

Sivil yapılara saldırılar sürüyor

Ukrayna makamlarının bilgilerine bakarak Zalim ordusuna cebin dayanma sürerken Ruslar dahi bazı şehirlere füze saldırısı düzenledi.

Zalim güçler akıbet 24 saate Luhansk bölgesine 8 çekicilik saldırısı yaptı.

Donetsk’e sadık Kramatorsk’a Moskof güçlerce 11 füze atıldı. Burada çıkıntı kayran 3 ev hasar görürken fert kaybı olmadı. Kurahove’ye yapılan füze saldırısında ise geçmiş belirlemelere göre 2 Ukraynalı hayatını kaybettiği iddia edildi.

Dnipropetrovsk’a tutkun Marganeç kentine bile yaklaşık 40 Grad füzesi atıldı.

Rusya’birlikte Putin’e hamaset artıyor

 

Rusya: ABD’nin Ukrayna’ya desteği çatışmaları uzatıyor

 

26 mevki Ukrayna amacıyla tıpkısı araya geldi: Putin’i kızdıracak karar

 

Share: