Tuzla Şehremini Dr. Şadi Yazar: “İlk Evim İlk İş Yerim projesi ülkemizin gücünü ve ateş parçası geleceğinin bir göstergesidir”

İstanbul’un Memleha ilçesinde bulunan Aydınlı Mahallesi Konaşlı Mevkii’nde yapımı devam eden ve T.C. Kasaba ve Kentçilik Bakanlığı Şişko Bölük İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından 50 bin Sosyal Bölük Projesi çerçevesinde inşa edilen 508 nüsha konut adalet sahipleri arasında hane tespit kurası yarın çekiliyor. 20 bin 908 konutun yapılacağı Memleha’de devam eden yapım çalışmalarını inceleyen Tuzla Şehremini Dr. Şadi Edip,” Böylesine problemlerin yaşandığı benzeri dünyada böylesine balaban tıpkı projenin açıklanması ülkemizin gücünü ve zihayat geleceğinin benzeri göstergesidir. Toplumsal oran anlayışının göstergesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet tarihini arz balaban içtimai bölük projesinin detaylarını açıklamıştı. İlk etapta yapılacak 250 bin konutun 50 bini İstanbul’a, bunlardan dahi 20 bin 908 adeti Memleha’ya yapılacağı belirtilmişti. T.C. Mekân ve Şehircilik Bakanlığı Şişko Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) yoluyla yapılan açıklamada;’ TOKİ vasıtasıyla 50 bin Sosyal Ev Projesi çerçevesinde, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mutluluk 508 Skor Ev Projesi’nde düz yazı ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 kalifiye 290 nüsha oluşmak üzere toplamda 508 adet konutun doğruluk sahipleri arasından Ev Tayin Kurası çekilecektir’ ifadelerine meydan verildi. Memleha Şehremini Dr. Şadi Muharrir bile ad çekme çekimi öncesinde proje alanında tetkikat gerçekleştirdi. Başkan Muharrir incelemelerinin arkası sıra açıklamalarda bulundu.

“İlk Evim İlk İş Yerim projesi ülkemizin gücünü ve zihayat geleceğinin ayrımsız göstergesidir”

Memleha Şehremini Dr. Şadi Müellif,” Sayın Cumhurbaşkanımız yoluyla car edilen ve özellikle birlikte sayın bakanımızın açıklamaları ile birlikte başlayan ‘İlk Evim, İlk İşyerim’ projesinin 508 talihlisinin belirleneceği günü yaşıyoruz. Eke tıpkısı projeydi. Bu projenin önemi nereden geliyor? Dünyada bire bir kazançlı kriz yaşanırken, içtimai cesamet anlayışıyla, devletimizin gelecek misyonu açısından milletini kucaklayan vizyonu ile bu arada, artan familya ve kira fiyatlarına binaen tıpkısı projeydi. Bu proje çerçevesinde 750 bin konut ve iş yeri yapılacağı ve bu iş yerlerinin henüz sonra yeni projelerle geliştirileceği tabir edilmişti. Bu açıdan bakıldığında, böylesine problemlerin yaşandığı tıpkısı dünyada böylesine büyük benzeri projenin açıklanması ülkemizin gücünü ve güçlü geleceğinin benzeri göstergesidir. Toplumsal şevket anlayışının göstergesidir” dedi

“Bu proje Tuzla için ayrı aynı anlayış ve değer katıyor”

Başbuğ Kalem Erbabı, “Projeye 2 milyon gencin ve 5 milyon vatandaşımızın ilk aşamada zaman itibariyle 8 milyon vatandaşımızın başvurması adi Türkiye’nin gücüne ve aktif geleceğine güvenene vatandaşımızın olması bize alım veriyor. Projenin çokça koca detaylarından birisi, fazlalık ayrımcılıkla emeklilerimize, şehit ailelerimize ve gençlere müteveccih artı ayrımcılıkla projenin önce sahipleri olarak teslim edilmesi eke. Zaman 508 dairenin çekilişi yapılacak. Önümüzdeki sene itibariyle teslimleri yapılacak. Bunun devamında 750 bin ev üretilerek, 50 bini İstanbul’birlikte olan ve onların üstelik 20 bin 908’inin Memleha’da olması bizim amacıyla ayrı aynı ehemmiyet taşıyor. Memleha amacıyla ayrı tıpkı sağgörü ve değer katıyor. Yıpranmamış gelişecek olan 20 bin 908 bakir göz ile bu arada gelişen şehir vizyonunun ast yapısı üzere Tuzla Belediyesi kendisine çalışmalara başladık. Nedeniyle böylesine tıpkısı basamak projesinin yeşil alanları, okulları, camileri, spor alanları ile bu arada gelişiyor olması şehrin elan düzenlenen ve geleceğe müteveccih henüz yaşam kalitesini artıracak olmasından dolayı çok nadir” dedi. – İSTANBUL

Share: