Türkiye Amme-Sen Umumi Başkanı Kahveci: “Imdi ücretlerde bol bolamat payı uygulamasına geçmemiz gerektiği kanaatindeyiz”

Türkiye Kamu-Sen Umumi Başkanı Kahveci: “Imdi ücretlerde refah payı uygulamasına geçmemiz gerektiği kanaatindeyiz”

ANKARA – Mücahede ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilgin ile derinti gerçekleştiren Türkiye Amme-Sen Genel Başkanı Alemdar Kahveci, yaptığı açıklamada “Daha Çok ücretlerde zenginlik payı uygulamasına geçmemiz gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Türkiye Amme-Sen Umumi Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilim Adamı ile konuşma gerçekleştirdi. Mücahede ve Sosyal Asayiş Bakanlığında gerçekleşen görüşmede 3600 eklenmiş emare, kontratlı personele grup, eklenmiş remiks, idrak dilimleri ve başka konulara ilgilendiren amme görevlilerin talepleri gündeme geldi.

Gerçekleştirilen görüşmenin ardından izah fail Türkiye Amme-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, bolluk payı uygulamasına geçilmesi gerektiğini dile getirerek, “Ocak ayı itibariyle çalışanlarımıza ilave tıpkısı zam yapılması artık zaruri benzeri nakız almıştır. bununla birlikte çalışanlarımızın gurur gücünü artırabilmek amacıyla birlikte banko çıktı ücretlerde refah payı uygulamasına geçmemiz gerektiği kanaatindeyiz” ifadelerini kulandı.

Kahveci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz dönemlerde parlamento tatile girmeden tıpkısı esbak yasama yılında biliyorsunuz 3600 melfuf göstergeyle ilgili düzenlemeler yapıldı. 3600 ile ilişik mefret tıpkısı küşayiş kat ettiğimizi Nazır ile paylaştık. 4 iz grubuyla vabeste kalmadı aşamalı eklenmiş emare artırımı bahis konusu oldu. O 4 meslek grubunun terbiye durumlarında da gelişmeler yaşandı. Fakat şu dakika itibariyle geldiğimiz noktada bir numara dereceye düşen kamu çalışanlarının birlikte munzam göstergesinin 3600 olması noktasında bizim aynı talebimiz var. Vekil de bu talebi akıllıcasına karşıladı.

Share: