Trabzon’da, “2022 Dede Yahşi Lehçe Ligler 11. Mıntıka 2. Girişim Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Lehçe Ligler 11. Mıntıka 2. Hamle Müsabakası” kombinasyon edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, yarışlar İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu hisse senedi birliğinde Trabzon’da ilk defa düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un beraberinde Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sporcu katıldı. Müsabaka 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşu branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Cahillik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Saz Şairi Çetiner, Ortahisar Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Aldanmaz ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Rical kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Yüce Etka Polat, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Gönülden Alemda ve üçüncü Ecem Işve Geçek oldu.

M2 erkekler kategorisinde bir numara Yüksek Eren Delicesine, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Orion, M2 Kızlar kategorisinde birinci Ecrin Su Başoğlu, ikinci Pınar Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Rical kategorisinde ise bir numara Atıfet Kahraman Memiş, ikinci Asillik Ataman, üçüncü Yusuf Alp Çelik, M3 Kızlar kategorisinde birinci Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Düz ve üçüncü üstelik Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Akarsu, kızlarda ise Ceylan Çiçek birinciliği elde etti. Aranjman, ödül töreni ile sona erdi.

Share: