Trabzon-Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola sakıt kayalar zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda muvasala tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam ezanı yola düşen taş ve kayaç parçaları dolayısıyla Trabzon-Gümüşhane karayolunda ulaşım tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye bakarak, bu akşam saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yalman yamaçtan yola düşen taş ve kayaç parçaları nedeniyle nöbet ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği sırada yaşanan olay dolayısıyla içtinap etmek ve ürkü yaşanırken, bu sırada Trabzon’a hastalanmış götüren vasıta sahipleri çevredeki çevirgeç şoförlerinin yardımı ile kayaların aynı kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Uyanık, Havza Trafik ve Karayolları ekiplerinin selen verilmesinin peşi sıra yolda ekipler tedarik alırken, yol yapılan çalışmaların ardından bir saat bilahare biricik şeritten kontrollü yerine ulaşıma açıldı. Karaca yolları ekiplerinin aksiyon makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları ayıklama çalışması sürüyor.

Share: