Tokat Tecim ve Sanayi Odası başkanlığı amacıyla ortak yönetim

Tokat Ticaret ve Endüstri Odası başkanlığı için koalisyon

TOKAT – Tokat Ticaret ve Uran Odası’nda riyaset görevi amacıyla koalisyon hükûmeti anlaşması yapıldı.

Tokat’ta hafta sonu yapılan seçimlerde Tecim ve Endüstri Odası’nın 25 yeni divan üyesi seçildi. Üç başkan adayının yarıştığı seçimlerde iş kadını Erol Can’ın listesinden 12 divan üyesi, kâin başkan Yüksek Polat’in listesinden 8 sedir üyesi, iş kadını Sami Dava’nün listesinden 5 sedir üyesi seçimi kazandı. 12 Teşrinisani Cumartesi günü yapılacak seçimlerde umumi heyet ve meclis başkanlığı seçimi yapılması üzere değişmeyen alındı. Seçim öncesinde ise Büyük Çelik ile Sami Sorun koalisyon kararı aldı. Alınan kararı iki başbuğ adayı birlikte kamuoyuna duyurdu.

Ulu Çelik, 2 sene kendisinin başbuğ namına göreve bitmeme edeceğini, 2 yıl ise Sami Dava’nün öz ekibi ile riyaset görevini yürüteceğini belirterek, “Burada görüş kullanan bin 500 üyeden yaklaşık bininin oyunu alan iki kadro birlikte akıntı edecek. Örgen çoğunluğunu almış iki kol tecim odasını alay malay yönetecek” dedi.

Sami Sevgili ise iki başbuğ adayı ile ayrı ayrı ziyaret yaptığının altını çizerek, “Özlük grubumuzla yapmış olduğumuz değerlendirmede beyaz zehir listeyi tercih ettik. Bire Bir geçim zemini yakaladık. Dönüşümlü olarak 2 yıl sonrasında birlikte tığ 2 sene çalışarak fariza süresini izafe etmek için uyuşma yaptık” diyerek konuştu.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve meclis başkanı cumartesi haset meclis üyelerinin oyu ile belirlenecek.

Share: