TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar TOBB Ahenk ve Arabuluculuk Merkezi açılışına katıldı Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının 120 almanak rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik tığ. 5 almanak sürede dünyayla rakiplik edebilecek, bütün hakları bizim görünmek neredeyse inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’üstelik Gemlik’te açılışını yapıyoruz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar Tecim ve Endüstri Odası’nda TOBB Uyum ve Arabuluculuk Merkezinin açım töreninde yaptığı konuşmada, pandemi döneminde 365 delik ve borsa başkanının, üyelerinin sıkıntıları ile taleplerini kendisine ilettiğini belirtti.

Bu sorunları yürütme makamında olan hükümete ilettiklerini rapor eden Hisarcıklıoğlu, “Bunların büyük bir kısmından dahi akıbet aldık. It Canlı çokça destek ve aranjman hayata geçti. Sıkıntılarımız var mı? Var. Bizim işimiz fora etmek değil, bizler üyelerimizin sesiyiz ve onların tercümanları oluruz, bize yasayla verilen görev budur. İcraat yetkisi ve sorumluluğu, hükümetimizindir.” diyerek konuştu.

Hisarcıklıoğlu, ayrımsız sava yöneltmek istediğini vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Türk insanının 120 almanak rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik biz. 5 yıllık sürede dünyayla rakiplik edebilecek bilcümle hakları bizim oluşmak neredeyse inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’bile Gemlik’te açılışını yapıyoruz. Allah kader ederse dahi mart ayında Afyonkarahisar’birlikte TOGG arabasını bütün bu arada göreceğiz.”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Oturmuş Üyesi Cemil Çiçek de dünyanın sunma çabuk mütebeddil ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini vurguladı.

Eski bilgiyle yıpranmamış sorunları çözüme kavuşturmanın olanaklı olmadığını nâkil Çiçek, şöyle devam etti:

“Bu gelişmelere ve değişmelere koşut kendisine hem mevzuatımızı hem dahi kurumlarımızı yeni baştan gözden kılmak gerekiyor. Zira kuralları bile kurumların ihtiyaçları belirler. Nedeniyle demincek kimi kurumlar kurulduysa ve yıpranmamış kavait geldiyse demek ki toplumun buna ihtiyacı var. Biz bile dünya tecrübesinden yararlanma ediyoruz. Ağyar üstelik bizimkisinden istifade ediyor. Onun için 2002 yılından bu tarafa takatli çok oranda başkalık olduğu kadar belki semereleri ve neticeleri az buçuk devir takanak. Ayrımsız bölük kundak, ara bozuculuk hareketler sebebiyle yargımız basit ızdırap aldı. İnşallah, güdük sürede o yarayı dahi saracaklar.”

Programda, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Tecim ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser dahi birer enformasyon yaptı.

Konuşmaların peşi sıra Hisarcıklıoğlu ile Çiçek’e bergüzar sunma edildi.

Daha sonradan ATSO binasındaki TOBB Uyum ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı yapıldı.

Share: