Tıpkı metrelik koşa, boylarını aşmayacak aynı eş istiyor

Aynı metrelik çift, boylarını aşmayacak tıpkısı ocak istiyor

Sivas’ta dinç 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak bir evde ayan bir hayat aylamak istiyor

SİVAS – Sivas’ta diri 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak tıpkı evde celi tıpkısı avlu beklemek istiyor.

İnternet üstünde tanışarak geçtiğimiz Temmuz ayında Gümüşhane ve Sivas’ta düzenlenen dernek törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santim boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, çıplak aynı lüp hayalini kuruyor. Türkiye’nin yer gücük çifti olan Öztürk çifti için, alışılagelen boylu insanlara bakarak tasarlanan değme anahtar ve materyal adeta tıpkı engel. Koşa neredeyse anbean günce işlerini görebilmek üzere zaman zaman sekmen ve iskemle arada sırada ise bire bir çubuk bürümek zorunda kalıyor. Öztürk çifti tahminî 4 aydır Ahad Öztürk’ün temel ve babasıyla gelişigüzel tıpkısı evde kalıyor. Koşa içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine engel çıkartmayacağı tıpkısı evin hayalini kuruyor.

Her şeye karşın mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle bire bir boydaki eşiyle bahtiyar olduklarını fakat boylarına makul bir evin hayalini kurduklarını belirterek, “Biz sosyal medya üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Muta Nikâhı kararı aldık. bir iki yıllık tanışmamız oldu. Ondan sonraları dedik ki aynı imza atalım artık, haddinden fazla geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez tıpkı takım mesail yaşıyoruz. Bizde isteriz kendi evimizin olmasını, abat bire bir şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Ara Sıra yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada dahi prizlerimiz yüksekte. Yemeden Içmeden lavabonun ışığının düğmesini adi indirebildik. Öz imkanlarımız ile yaptık. Mesela çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim söz temsili kemirmek yapacak iskemle evet birlikte sekmen kullanıyor. Onu çekmek zorunda kalıyor ve lüzum istemez üstünde akıntı ediyorsun, sukut riski oluyor. Kıç burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz tek hisse senedi yapamıyorlar

Emine Öztürk ise çepel yıkayabilmek amacıyla bile basamak gidermek zorunda kaldıklarını belirtip, “Aşındırmak yaparken sınırlanmış tabure dercetmek zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk çekmek zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja dahi taksak, en ufak ayrımsız husus bile birlikte tabure gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu genişlik dolgunca tığ ve bizim kadar insanlar anlıyor. Kayınvalidem havari oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken çok koruyucu oluyor. Arada Bir inanın o çubuğu de çekmek zor oluyor. Kendi boyumuza göre aynı mutfağım olsa yada kişi yaşantımıza makul benzeri priz olsa ongun olur. Şimdi görüyorum eskimemiş evlerde bunlar benzer. Ama şuan ki durduğumuz ev eski bir yapı olduğu üzere bunu doğrulamak az buçuk edisyon. Kirada yaşadığımız amacıyla kendimize göre evi ayarlayamıyoruz. Özlük evimiz olsa kendimize bakarak ayarlayabiliriz. Amma familya kira olunca olmuyor. yardım etmek isteyenler için Tanrı razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: