Telefon satıcısından şehit ve gazi ailelerine jest

Bitlis’in Tatvan ilçesinde telefon satıcısı adına hizmet veren İbrahim Yalman, martir ve gazi ailelerine korumak üzere telefon alımlarında ve aksesuarlarında indirim yaptı.

Tatvan’dahi 8 yıldır telefon satışı ile uğraşan İbrahim Dik, şehit ve gazi ailelerine yüklenmek üzere nazik tıpkısı kampanyaya imza attı. İş adına mevrut martir ve gazi yakınlarının talebi üstüne telefon alımlarında yüzdelik 10, aksesuarlarda ise yüzdelik 50’ye varan indirim özne Sert, bu zümre indirimlerin arttırılması gerektiğini söyledi. Dik, “İnsanlara tenzilat konusunda faydamız dokunsun diye niteleyerek böyle benzeri kampanya boşaltmak istedik. Müşterilerimizin üstelik talepleri doğrultusunda bizler de şehit ve gazi ailelerini düşünerek hakeza büyük aynı kampanyaya imza attık. Müşterilerimizin çoğu bu duruma müspet baktı ve mufassal düşüncemizi alkışlamak üzere değişik diyar ve ilçelerden bizleri ziyarete geldiler” diye konuştu.

“Şehit aileleri herhangi bir antlaşma bizim için çok altın”

Şehit ailelerinin çokça zer olduğunu dile getiren Yalman, “Martir ailelerinin başımızın gözümüzün üzerinde yerlerinin olduğunu bilsinler. Evire Çevire ve müspet izansız dönüşler aldığımız amacıyla gayet mutluyuz. Herkese bu nev indirimleri martir, gazi ailelerine ve öğrencilere yapmasını tavsiye ediyorum. Örneğin, geçmiş 6 hayat camda yazan yazıyı okuyup dükkana girdi. Bizleri tebrik kartı ettiler ve bizlere ‘banal haddinden fazla iyice aynı hatır ergin ve bizleri hala insanlar unutmamış’ diyerek teşekkür ettiler. Telefon aldıklarında üstelik elimizden mevrut indirimi üstelik yaptık. Bizlere bu tuhaf duygularını söyleyince haddinden fazla duygulandık. Iyice aynı duyguydu ve mutlu olduk. 15 almanak esnaf arkadaşlarımız var onlar yapamadı ama bizler yaptık. Pir tepkiler ve müspet söylemler aldık. Bu düşün ehlihibre arkadaşların ve memurların tavsiyesi üzerine ortaya daha çok. Martir olanların kızları, çocukları var ve bizler de onları düşünerek onların gönlü olsun diyerek hakeza benzeri kampanya yaptık. Herkesin martir ve gazi yakınlarını düşünmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kampanyanın martir ve gazi aileleri amacıyla çokça iyice olduğunu dile getiren Meze Saygıner adlı yurttaş de, “Bu kampanya şehit ve gazi yakınları amacıyla çokça güzelce ergin. Sorduğumda ise ‘içimden gelerek yaptım’ dedi. Iyicene tıpkısı kampanya olmuş, kendilerini kutlama ediyorum. Eksantrik esnafın bunu kat sayı almasını ve kampanyanın devamının gelmesini istiyorum” dedi.

Toplum yerine bu tuhaf olaylara kırılan olunduğunu belirten Turgut Hüseyni ise “Yavru amacıyla telefon arayışına çıkmıştım. 2 gündür ağır sıklet anlamda Tatvan’üstelik gezmedik kayran bırakmadım. Zaman ise buradan geçince camda asılı olan yazıyı okudum ve sıradan etkilendim. Arkadaşı böyle bire bir kampanya düzenlediği için kendisini tebrik ettim hem bile telefonu aldım. Tığ sosyete adına bu cins şeylere hassasız. Herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Martir ve gazi ailelerimiz bizim amacıyla aşağı haddinden fazla eke. Elhak kem yanları ve acıları var. Böyle tezyifkâr şeyler ile jest fora etmek onlar amacıyla yeterlidir. Başka esnafımızdan dahi ufak bile olsa böyle jestleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı. – BİTLİS

Share: