Telefon bataryası bomba kabilinden patladı…O anlar kamerada

Telefon bataryası bomba gibi patladı…O anlar kamerada

Tamir üzere getirilen telefon hakeza patladı

KARABÜK – Karabük’te aynı telefon tamircisine, aksaklık üzere getirilen çökertme telefonunun, peş paneli çıkartılması sonrası bataryası bomba gibi patladı. O anlar ise işyerinin güvenlik kamerası eliyle saniye saniye kaydedildi.

Olay, Kıran mahallesinde Beyaz Saray hanında kâin elektronik ürünlerin tamirinin yapıldığı dükkanda meydana geldi. Telefon arızası üzere tamire getirilen ve ense paneli çıkarıldıktan sonradan masanın üstüne konulan telefonun bataryası çabucak patlayarak larp yalaz aldı. Bu sırada engebeli bambaşka tıpkı cep telefonu ile ilgilenen Gökhan Gündoğan ise alevlerin yükselmesiyle neye uğradığını şaşırdı. Yüzünü yanmaktan kurtaran Gündoğan, panikle kaçtıktan sonradan et kafalı gelerek yalaz düz çökertme telefonunu yere attıktan bilahare ayağı ile dükkanın dışına kadar itti. Yaşanan o anlar ise işyerinin düzenlilik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İşyeri sahibi Gökhan Gündoğan, yaşanan olayda çok korktuğunu söyleyerek, “Başka bire bir telefonun temizliği için uğraşıyordum ve hangi olduysa telefon bir anda patladı. Köle korktum. Evvel bire bir kaçtım bilahare geldim. Baktım pil patlamış alıp yere attıp dışarıya pırlattım. Telefonlara dikkat eylemek lazım. Ben da hastalık patladığını anlayamadım” dedi.

Share: