Tekirdağ merkezli tarihi yayın operasyonunda 2 kaba tutuklandı

Tekirdağ merkezli 5 ilde planlı tarihi ürün operasyonunda gözaltına alınan 14 zanlıdan 2’si tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, tarihi kitap kaçakçılığının engellenmesi ve kaçakçıların açıklanmış edilmesine müteveccih çalışmaları kapsamında Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Balıkesir’de yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 14 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 11’i emniyetteki ifadelerinin ardından azade bırakıldı.

Sağlık kontrolünden sonraları adliyeye irsal edilen 3 şüpheliden 2’si çıkarıldığı barış ukubet hakimliğince tutuklandı, gayrı şüpheli adli taharri şartıyla erkin bırakıldı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 30 Eylül’de, İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince, tarihi işaret kaçakçılığının engellenmesi ve kaçakçıların deşifre edilmesine müteveccih planlı çalışma kapsamında Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Balıkesir’de eş anlı faaliyetler düzenlenmişti.

Belirlenen adreslerdeki aramalarda, tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen 560 sikke, 83 şey, 2 tüfek, 3 tabanca, 11 maden arama detektörü, akarsu arama ve belirleme cihazı ile hassas terazi ele geçirilmiş, 14 dalavereli gözaltına alınmıştı.

Share: