Tarsus İdman Yurdu 100. yılda şampiyonluk hedefliyor

TFF 2. Öbek Beyaz Grupta kayran düz Tarsus İdman Yurdu, kuruluşunun 100. yılında bökelik hedefliyor.

Teknik direktör Başkumandan Bozkurt, kulüp tesislerinde yaptığı toplantıda takıma herkesin topluluk çıkmasını istedi. Bozkurt, “Geçen yıl şampiyonluğun sunu iri adaylarından olan Tarsus İdman Yurdu, şanssızlık sonucu hedefine ulaşamadı. Amma bu zaman tekrar tıpkısı garaz doğrultusunda lige hazırlandık ve sezona iddialı başlıyoruz” dedi.

Takımının Erzurum ve Afyonkarahisar’dahi yaptığı 34 çevrim süren iki ayrı dinlenme kampı dönemini değerlendiren Bozkurt “Seçkin iki kampımız bereketli geçti. Erzurum’de hikmet ve keyfiyet ağırlıklı çalıştık. Afyon’de ise tedbir maçları ile takımımız hazır ağıl geldi. Tedbir maçlarımızın üçünde el birliği alırken tıpkı maçı da kazandık. Eksikliklerimizi gördük. Daha da gür olacağız. Genellikle 2. ligdeki futbolcular bazı sıkıntılar yaşıyor. Klasman Mayıs’ta bitiyor. Play Off’a artan takımların oyuncuları maçlara bitmeme ediyorlar. Müddet olarak iki zaman beyninde 80 aktarılma kalıyor. Bu sürede icraat ve hazırlıklar için az buçuk az. Ama biz zamanı iyi değerlendirdik ve lige hazırız. Tabur başladıktan sonradan 8-10 haftada cemi takımlar oturur ve sistemi belirler. Tığ de sistemi cümle oturtunca bereketli bir Tarsus İdman Yurdu izleteceğiz. Bu hafta sonunda kütle maçları başlıyor. Tığ önceki maçımızı deplasmanda 24 Erzincanspor ile yapacağız. Amacımız lige iyi ayrımsız başlangıç boşaltmak ve galibiyetle sezona başlamaktır. Şu anda takımda iki oyuncumuzun belli belirsiz yanılgı durumları var. Onun dışında birkaç nakıs mevkide oyuncularımız var. Bire Bir kenar oyuncusu birde sol beke oyuncu kabul etme durumumuz var. İki aktör henüz alabilirsek tek eksiğimiz kalmaz” diye konuştu.

Bu sezon şehir adına şampiyonluğa hazır olduklarını belirten Bozkurt, “Taraftarımızla, oyuncularımızla, maharet heyetimizle ve yönetimimizle şampiyona hedefliyoruz. Bu kulübün kuruluşunun 100. yılında 1. Lige çıkacağımıza inanarak sezona başlıyoruz. Bir Tane başına oyuncu veya hile, taraftar böke olanaksız. Parçalanmamış site halk ele vererek şampiyon olunur. Bizde şampiyonluğa hazırız” dedi. – MERSİN

Share: