Tarım ve Orman Icra Vekili Yardımcısı Gizligider, Hakkari’de ziyaretlerde bulundu

Ekincilik ve Orman Icra Vekili Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Hakkari’bile açılışa katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Gizligider, Ilbay ve Şehremaneti Başkan Vekili İdris Akbıyık’la benzeri araya geldikten sonraları Bakir Mahalle’üstelik domates salçası işleyen kadınları görüşme etti.

Ocağa konulan kazanda kaynatılan domatesleri karıştırarak elde edilen salçanın tadına bakan Gizligider, ardından harita ve mühendislik bürosunun açılışına katıldı.

Esnafı mülakat eden, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığında partililerle aynı araya mevrut ve Saha Medresesi’ni gezen Gizligider, Golazüryan tesislerinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında yapılan Organik Tarım Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Gizligider, yaptığı konuşmada, Hakkari’nin turizm potansiyelini ilk Türkiye’ye sonra birlikte dünyaya açmaları gerektiğini söyledi.

Kentin güzelliklerine hayran kaldıklarını dile getiren Gizligider, şunları kaydetti:

“Sizler bu güzelliklerin zarfında yaşadığınız için normal geliyor ama dışardan gelenler ağzı sarih şekilde bu mükemmel dağları gözlemliyor. Yaşayış olursa bereket tamam, mutluluk evet, kut peki. Demin genetik mühendisliği, tıp fakültelerine öğrenci gönderiyoruz. Bire Bir süre bilahare Hakkari’den intişar gençlerimiz bu ülkeyi yönetecek. Eskiden dahi oldu, artık dahi olacak. Allah’a şükür millet devletiyle çıktı bütün kenetlendi, yekvücut oldu. Bu hizmetlerin haddinden fazla elan ilavesi peyderpey yapılır. İnşallah bu tertemiz parlayan şehrimiz kamu ülkemize, dünyaya benzer tamam. Buranın açılışında bulunmaktan antrparantez bahtiyar olduk. İnşallah biz birlikte Hakkari’nin bütün hizmetlerinin Ankara’bile takipçisi olacağımızın sözünü verelim.”

Vali ve Şehremaneti Komutan Vekili Akbıyık ise kentin gelişigüzel alanda elan yaşanabilir kuzuluk geldiğini, tarihinin sunu sunturlu dönemini yaşadığını aktardı.

Yapılan yatırım ve hizmetlerle ilgilendiren bilgelik veren Akbıyık, desteklerinden periferi Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara teşekkür etti.

Daha sonraları Merzan Mahallesi’nde taziyeye katılan Gizligider, kent merkezindeki halı sahada gerçekleştirilen düğün törenine paydaşlık etti, vatandaşlarla halay çekti.

YANLIŞSIZ Tümen Hakkari Milletvekili Husret Diri, Ilbay Yardımcısı Mustafa Patent Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Şemdinli Belediye Reisi Tahir Gizli, Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, DÜRÜST Parti Genel Biçim Düzenleme Koordinatörü Abdulmecit Tarhan ve gâh çekicilik amirlerinin eşlik ettiği Gizligider, programların arkası sıra kentten ayrıldı.



Share: