SU’ye çağrı: Ruslara ara sınav vermeyin

Rusya ile Ukrayna ortada 24 Şubat’tan beri cenk bitmeme ederken Estonya ve Finlandiya’dan ilgi kurumlu benzeri çıkış belgesi geldi. İsveç’le birlikte Rusya’nın Ukrayna’evet saldırmasıyla NATO’ya girme çalışmalarını hızlandıran Finlandiya’nın Başbakanı Sanna Marin, mehabet TV’si YLE’ye konuştu.

Marin, “Rusya’nın saldırıyı gerçekleştirip, Avrupa üzerinde bir kavga başlattıktan sonra Rusların hiçbir öz tor kabil normal bire bir şekilde yaşaması, Avrupa’evet gitmesi ve gezici olması doğru değil” dedi.

Marin’den sonradan Estonya Başbakanı Kaja Kallas bile açıklamalarda bulundu. Zatî Twitter hesabı üzerinden paylaşımda kâin Kallas, “Avrupa’yı yapmak, etmek ayrımsız imtiyaz, aynı âdem hakları değil. Rusya ile turizmin hemencecik bitirilmesi gerekiyor” dedi.

Rusya ile çizik paylaşan Estonya ve Finlandiya, Rusların musahabe etmesine cebin olduğunu elan önce da açıklamıştı. Rusya’dan çekicilik aracılığıyla AKARSU’ye girmeye haram getirilirken birçok Rus, kişmiri aracılığıyla bu iki ülkeye geçtikten sonraları uçakla gayrı SUTAŞ ülkelerine methal yapabiliyor.

Rusya’evet şişman alışılmamış: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya’de dövize yönelik kısıtlamalar uzatıldı

 

Share: