Suriye sınırında 12 terörist tembel arkaç getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye sınırında teröristlerce yapılan bazuka tacizi sonucu bire bir askerin martir olduğunu, bire bir askerin yaralandığını, tayin edilen hedeflerin üzücü altına alınmasıyla evvel belirlemelere bakarak 12 teröristin tembel ayla getirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Şanlıurfa Suruç hududunda zaman teröristlerce roket atışı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Roketatar tacizi sonucunda Eriştirme Kontratlı Er İsmet Aybek martir ergin, benzeri yiğit cebe arkadaşımız üstelik yaralanmış ve derhal hastaneye irsal edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede belirleme edilen hedefler derhal acı altına alınmış, bölgede geçmiş belirlemelere göre 12 yıldırıcı etkisiz kuzuluk getirilmiştir. Bölgede operasyonlar bitmeme etmektedir.

Bizleri koyu bir zehir ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden eren şehidimize Allah’tan rahmet, acıklı ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile kibar milletimize başsağlığı ve sabır, çorlu zırh arkadaşımıza ivedili şifalar dileriz.”

Share: