Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Su Izdıraplı, okul hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Vekâlet kendisine çocukları kırtasiye ve mektup yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi talim yılına tedarik kapsamında rustik bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam eden çocukları için “Terbiye ve Hareket Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; hezen çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, nev üzere malzemelerin yanı sıra Vekâlet aracılığıyla genel ağ sitesinden ilan edilen Bala Dostu Kitap Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı betik dahi yer alıyor.

Bakan Çokluk Yanık, konuyla ilişkin değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda geçen sene 22 ilin kırsal bölgelerinde torunlar için apotr ve inhibitör hizmetler karşı bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu gabi bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor eden Kederli, çocuk koruma duraksız ekipleri aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların havari ve inhibitör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim tedrisat yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Yetişek ve Aksiyon Destek Paketleri” hazırlandığına bel eden Acılı, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı namına çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden dahi destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Tezkere Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula tamam yerine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü bire bir yetişek tedrisat yılı diliyorum.”

Share: