SU YOSUNU Spor, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde tur yutmak istiyor

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi entrika eden SU YOSUNU Spor, 1. turda Norveç’in Brann takımıyla ferda yüz yüze ati.

Sırbistan’ın Subotica kentinde mevcut Gaziantep temsilcisi, gün saatlerinde rakip analiz toplantıları akşam ezanı saatlerinde ise taktik idmanı gerçekleştiriyor.

ALG Spor Başkanı Şanlı Gümrük Kolcusu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın moral ve motivasyonun dip düzeyde olduğunu söyledi.

Brann’ı elemeleri halinde 1. tur finalinde Sırbistan temsilcisi Spartak Subotica ile karşılaşacaklarını hatırlatan Gümrük Kolcusu, şampiyonada tecrübeli olduklarını dile getirdi.

“Cümle abat olsun bereketli bire bir sonuçla döneceğiz”

Türkiye’üstelik 25 günlük dinlenme kampı süreci geçirdiklerini hatırlatan Bekçi, şöyle konuştu:

“Rakip, fizik kendisine kendine çok güveniyor ama bizim takımda ortaklaşa ayak topu oynuyor. Tığ bu turları geçeceğiz, ben buna ilgiyle inanıyorum. Çünkü mızıka ve Türkiye buna inandı. Türkiye bizden tur bekliyor. Bunun farkındayız. Takımımızın kombinasyon yapısı, beni çok umutlandırıyor. Brann takımı fizik namına bol amma çokça ağırlar. Bizim çabuk ve kompakt futbolumuz var. Onları geçeceğimize inanıyorum. Bando haddinden fazla vicdanlı. Bu duruş, benim umutlarımı efdal tutuyor. Maharet ekibimiz haddinden fazla ongun hazırlıyor takımı. Tümce abat olsun bol aynı sonuçla döneceğiz.”

Hasan Vural: “Var gücümüzle savaşacağız”

Beceri yönetmen Hasan Vural ise takımı seçkin açıdan pik hazırlamak üzere ekibiyle beraber var kuvvetiyle çalıştıklarını rapor etti.

Omuzlarında nazik ağırlık hissettiğini tamlayan Vural, şunları kaydetti:

“Hep hazırlıklarımızı yaptık. Takımın birbirine ve sisteme fideist cemi. Kâh eksikliklerimiz vardı, onları üstelik tamamladık. İnşallah burada ülkemizi ve kentimizi dolgunca şekilde piyes ederiz. Talih bile yanımızda olursa bereketli sonuçla döneceğiz. Rastgele antlaşma taraftarın, 80 milyonun duasını bekliyoruz. Onların yüzünü kişmiri çıkarmamak üzere var gücümüzle savaşacağız.”

Statü

Kupada 1. turun yarı final ve finalleri, yegâne maç üzerinden oynanacak.

Yarı bitiş karşılaşmaları yarın, bitiş müsabakaları ise 21 Ağustos’ta yapılacak.

Birinci cevelan gruplarını sabık 15 takım, 2. tura katılmaya hak kazanacak. Doğrudan katılacak 9 ekibin de dahil olmasıyla 2. turda 24 topluluk savaşım verecek. İkinci turda rakiplerini eleyen 12 ve direkt katılma hakkına ehil 4 topluluk, Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek.Share: