Su boruları çalınan çiftçi sinirden deliye döndü! Tepkisini dışa darp şekli şaşırttı

İhsaniye kaza merkezinde edinilen bilgilere göre, İhsan Yaşık isimli çiftçi, tarlasına geldiğinde sulama borularının durumunda olmadığını gördü. Tıpkı müddet yakınlarda boruları arayan adam daha sonraları jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

PANKARTTA ANIF İFADELER

Duruma haddinden fazla öfkelenen Yaşık peşi sıra görenlerin ağzını zahir bırakacak benzeri pankart yazdırarak tarlasına astı. Çiftçinin pankartında “Benim boruları arakçı … çocuğu kalanları birlikte götür ego senin hesabını görürüm” ifadeleri yazdı.

“BU İŞİ SKOR HALİNE GETİRMİŞLER”

Astırdığı pankart ile borularını araklayan şahıslara seslenen Yaşık, “Ben çiftçilikle uğraşıyorum ve burada sulama borularını çalıyorlar benimde bu yıl bildirme beş altı 250-300 nüsha civarı sulama borularım çalındı. Ben dahi buna sinirlenerek bu yazıyı yazdım eğer yiğit mertse koca gelsin benden defo dilesin affedeceğim amma bozukluk dilemezse arkasındayım ve kimin olduğunu üstelik biliyorum. Bu civarlarda haddinden fazla kişinin borusu çalındı, çalan kişiler kendilerine boruları çalarak vergi sağlıyorlar. Ama onları biliyoruz gelsinler özür dilesinler, ben kızara kızara bu yazıyı yazdım ama arkasındayım ve onları biliyorum. Alın tarafta aynı tarla sahibinin daha boruları çalındı köyde tıpkı derinti kişinin boruları çalındı. Bunlar bu işi skor haline getirmişler. İş misil tutmaya makul gidiyor amma tığ posta tutmayacağız bu yazıyı dikkate alsınlar” dedi.



Share: