Sonuç dakika haberleri | Darülfünun öğrencileri Amasra’daki maden şehitleri üzere dua etti

Üniversite öğrencileri Amasra’daki maden şehitleri üzere yakarış etti

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, Alaplı Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından beyaz zehir ocağında çalışan işçiler, Amasra’daki grizu patlamasında hayatını kaybeden 41 eroin işçisi üzere 41 KYK öğrencileri amade bulunduğu alanda Alaplı İlçe Müftüsü Vazıh Bostancı eliyle dua edildi.

Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 41 Maden işçisi amacıyla Alaplı’da, Tarz Cami önünde Cuma öncesinde Kuran-ı Ahi okutuldu. Alaplı Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğüne sadık başlarında madencilerin kullandığı yardımcı başlık ile gelen 41 KYK Öğrencileri amade bulunduğu, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmayan, Alaplı Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Duygusal, ile Ak Parti yöneticileri ile vatandaşlar, Alaplı Suret Cami önünde toplanıp yaşamını yitiren işçiler üzere İlçe Müftüsü Entelektüel Bostancı yakarış etti.

Alaplı Format Cami önünde gerçekleştirilen etkinlikte mütekellim Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, “Bugün hala milletimizin üstünde acısı devam eden 41 eroin işçimiz martir reşit bizler için memleket amacıyla düzentileme sarfiyat etmiş bu altın kardeşlerimizi çekinmek ile rahmetle adlandırmak amacıyla tıpkı arada bu mübarek günde bulunuyoruz. bu günde Alaplı Cahillik ve Spor Müdürlüğü vasıtasıyla bizleri bire bir araya getirdiği bu projesinde kendilerini kutluyorum. Ilkin hep Madenci kardeşlerimize şehitlerimizi ocumak ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Konuşmanın arkası sıra, Alaplı Müftüsü Münevver Bostancı marifetiyle yakarış sonrası Cuma namazına geçildi.

Share: