Sonuç An | HÜRKUŞ VE ATAK HELİKOPTERİNDE KULLANILACAK SİLAHLAR TANITILDI

DÜZCE’da müesses Sarsılmaz Cebe Endüstri’nin ürettiği Akış helikopterinde kullanılacak 20 milimetrelik bütünüyle, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetrelik makineli tüfek ve bahir tipi vahim makineli tanıtıldı. Sarsılmaz Cebe Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Güzel Aral Aliş, Türkiye’birlikte defans uran çokça büyük bindi görüyor. Haddinden Fazla hızlı koşuyoruz dedi.

İstanbul Fuar Merkezi’nde, 25- 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ‘Saha Expo Defans Uran Fuarı’ öncesi, Düzce’deki Sarsılmaz Silah Uran, fuarda sergileyeceği silahları tanıttı. Fuarda Sarsılmaz yoluyla üretilen Akış helikopterinde kullanılacak 20 milim bütünüyle, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milim makineli tüfek, bahir tipi aheste makineli tüfek ile fanatik tabancalar ilk defa görücüye çıkacak.

Sarsılmaz Cebe Uran Yönetim Kurulu Başkanı Güzel Aral Aliş, son dönemde Türkiye’üstelik savunma sanayindeki gelişmelere değinerek, Defans endüstri atakta. Kaslı ülkeler, savunma sanayisi kaslı ülkelerdir. Türkiye’de defans sanayi çok şişman bindi görüyor. Bu bastırılmış bir güçtü ve desteklenmesiyle savunma endüstri kendisini buldu. Çokça acul koşuyoruz. Türkiye’üstelik henüz dahi önemlisi ancak dışından ithal edilenlerin çoğu Türkiye’dahi üretilmeye başlandı. Bu fazlalık tıpkısı derece. Artı benzeri yandan dahi dış satım yarmak, tıpkı yandan teknolojiyi sezmek, teknolojiyi imar etmek Türkiye’nin tıpkısı değeridir. Defans sanayi, seçkin ülkenin kişi gururudur. Türkiye’nin de öz gururu savunma sanayi olmuştur dedi.

FUARDA İLK ÖĞÜN SERGİLENECEKLER

Fuarda Türkiye’nin kendi üretimi bunaltıcı makineli tüfek ve makineli tüfek silahların ilk kez sergileneceğini söyleyen Aliş, İlk kat yaptığımız deniz tipi kırıcı makineli, Hürkuş uçaklarının 12,7 makineli tüfeğini ilk kez sergileyeceğiz. Fanatikler ve futbol meraklıları için 4 büyük spor kulübünün renklerini oluşturan Sarsılmaz Fanatik tabancalarını sergileyeceğiz. Ama arz önemlisi Akın helikopterinin 20 milimetrelik topunu sergileyeceğiz. Bunlar fuarda ilk defa Sarsılmaz’ın sergileyeceği ürünler olacak diye konuştu.

‘ARTIK SARSILMAZ SİLAHIN SEÇKIN KALİBRESİNDE VAR’

Düzce’da sürekli olduklarını ve yatırımlara devam edeceklerini söyleyen Aliş, Düzce’nin haddinden fazla güzel bir konumu var. Ankara ve İstanbul beyninde, lojistik olarak çok pir. Düzce çok sunturlu. Bizim dedeler gelip buraya yerleşmişler. Bize üstelik imar etmek düştü. Tığ birlikte Düzce’dahi sürekli olacağız ve envestisman halindeyiz. Sarsılmaz 142 yıllık tıpkı mühendislik fabrikası. Türkiye’de ilkleri eden, yapılmayanları eden, temelli kendisini geliştirerek dünyada bellik olan bir firmadır. Tabanca, makineli tabanca, piyade tüfekleri, makineli tüfekler, ağır sıklet makineli tüfek tüfekler ve artık tümden yapıyoruz. Çıktı Sarsılmaz silahın gelişigüzel kalibresinde var. Öyle bire bir seviyeye ulaştık ki Sarsılmaz bir alayın ihtiyacı olan bilcümle silahları yapıyor, üretiyor dedi.

Ayrıca açıklamaların ardından Atak helikopterinde kullanılacak 20 milimetrelik bütünüyle, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetrelik makineli tüfek ve bahir tipi korkulu makineli tüfekle tecrübe atışları yapıldı. Atışlar sırasındaki yüksek ses ve yer sarsıntısı silahların gücünü gösterdi.

Share: