Sincan Polis Ekipleri denetimde atiklik kesmedi

Vatandaşın alışverişini akıllıca bire bir şekilde yapması ve haksızlığa uğramaması amacıyla seferber olan Sincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ölçüler ve Derece Servisi ekipleri, iş yerlerini gezerek ağırbaşlılık ve eğri aletleriyle ilgilendiren denetimler gerçekleştirdi.

Sincanlı vatandaşların güvenli ve akman ahzüita yapabilmesi için çalışmalarına aralıksız bitmeme fail Sincan Belediyesi Polis Ekipleri esnafın külfet aletlerini kontrol ederek kutur ve baskı denetiminde bulundu.

Terazilerin doğruluğu, mühürlerin sağlamlığı itinayla denetlenirken ilçedeki tüm dükkan ve pazarlarda baskı aletleri muayenesi yapan Polis ekipleri, büyüklük ve takı aletlerinin damgalama işlemlerini bile taharri etti.

Usulsüzlüğe geçit vermeyen Sincan Zabıtaları, vatandaşın emin ve huzurlu tıpkı aksata geçirmesi amacıyla gayretle çalıştıklarını belirtirken bu denetimlerle vatandaşların kıygın edilmesinin önlendiğini vurguladı. Zabıta ekipleri ayrıca iş yerleri sahiplerine sorumluluk ve aykırı aletleri ile ilişik ne yapmaları gerektiğini anlattı ve arızalı dolaşık ve yüklülük kullanan esnaf uyarıldı.

Vatandaşın sağlığı ve güveni için çalıştıklarını belirten Sincan Şehremini Maksat Ercan “Zabıtalarımız, gece gündüz denetimlerine devam ediyor. Vatandaşımızın içi şen olsun. Tehlikesiz alışveriş yapmaları üzere yönetmelik göre ağır ezgi yerine etki aletlerinin kontrolünü yapıyoruz. Sincan’ımızın huzuru amacıyla denetimlerimize bitmeme edeceğiz” dedi. – ANKARA

Share: