Sıla Şentürk cinayetinde cani zanlısına müebbet hapishane cezası

Sıla Şentürk cinayetinde acımasız zanlısına müebbet mapushane cezası

GİRESUN – Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Fert Gökçek’in “Taammüden ve canavarca hisle çocuğu bilerek kanlı” suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahbes cezası aldı.

Giresun 1. Sakil Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık davanın karar duruşmasına Sıla Şentürk’ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk hazır bulurken, Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının dahi dosyaya katılım talebi mahkeme heyetince akseptans edildi. Maznun Hüseyin Fert Gökçek ise duruşmaya vakfedilmiş bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Sınırlı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Patırtılı ve Görüntü Bilişim Sistemi üzerinden katıldı.

Yapılan duruşmada murafaa heyeti Gökçek’in, öldürülen Sıla Şentürk’e müteveccih eylemi nedeniyle “Çocuğa karşı kasten cani” suçunun sabit görülerek sanığın TCK’nın 81-1’e maddesi uyarınca ağırlaştırılmış müebbet delik cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

İşlediği cinayetten ufuk pişmanlığını dile getiren Gökçek ise, elan eski duruşmalarda da anlatım ettiğim üzere çokça pişmanım. Hakeza bir suçtan kontekst ailemin yüzüne da bakamıyorum. Bunu yaptığım üzere psikolojim beğenilmeyen. Haddinden Fazla pişmanım” ifadelerine vadi verdi.

Olayın geçmişi

Giresun’un Bulancak ilçesinde 16 yaşındaki Sıla Şentürk, internette tanıştığı Hüseyin Gökçek marifetiyle 16 Küçük Ay tarihinde evinde bıçaklanarak öldürüldü. Bıçaklayan maznun Gökçek, Ankara’dan kızla ahbaplık etmek üzere Giresun’a geldiği belirlendi. İkilinin geçen yıl internet süresince tanıştığı, aileler ortada yapılan nişanın 3 bozulması konusunda Hüseyin Gökçek’in kavilleşmek amacıyla Ankara’dan Giresun’a geldiği ve mutabık olmak istemeyen Sıla Şentürk’ü evinde boğazını ve vücudunun çeşitli yerlerini keserek öldürmüştü. Olayın arkası sıra Maznun Gökçek, Kalabalık-Giresun Havaalanı’nda yakalanmıştı.

Share: