Serencam zaman vukuf! Karadağ Ankara Büyükelçiliği’nden Türk şirketlerine envestisman daveti

Karadağ Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, Uran ve Ticaret Konfederasyonu’nun (SANKON) umumi merkezini mülakat ederek, Türkiye ile aralarındaki kazançlı ilişkilere değindi. Büyükelçi Kastratovic, Türk şirketlerini Karadağ’a envestisman yapmaya davet etti.

Görüşmede, SANKON Ferudun Cevahiroğlu ve umumi heyet üyeleri dahi amade bulundu. Karadağ’ın yatırım olanakları karşı bilgi veren Büyükelçi Kastratovic, “Seçkin iki mevki beyninde canlı ticaret hacmimiz var. Bu ilişkilerimizi henüz bile güçlendirmek için SANKON kuruluşu işbirliği içerisinde icraat yapmaya hazırız. Türkiye ile Karadağ beyninde kıvrak tarihi bağlarımız var. Türk şirketlerini Karadağ Devleti’ne envestisman yapmaya nida ediyorum” dedi.

“Türk şirketleri adına görev almaya hazırız”

Ferudun Cevahiroğlu ise “SANKON kuruluşu yerine, Türkiye ile Karadağ arasındaki hesaplı ve ticari ilişkilerimize çok ehemmiyet veriyoruz. İlişkilerimizi daha birlikte güçlendirmek amacıyla Karadağ Devleti Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği içerisinde çalışmaya hazırız. SANKON kuruluşu kendisine Karadağ Devleti’nin iktisadi kalkınmasına müteveccih yapım, erke, uygulayım bilimi ve esenlik projelerinde Türk şirketleri olarak fariza almaya hazırız” diye niteleyerek konuştu. – İSTANBUL

Share: