Serencam an haberi! Trafik uygulamasında ilginç diyaloglar… Alkollü şalter kullanırken yakalandı, “Zavadak bıçkın üzere kaza yapmadık”

Trafik uygulamasında ilginç diyaloglar… Alkollü şalter kullanırken yakalandı, “Zavadak yürekli kabil kaza yapmadık”

“Tıpkısı periyot bunun başıma geleceğini biliyordum. Zavadak keleş üzere kaza yapmadık”

0.83 promil alkollü sâdır çoban, “Haddinden Fazla mu?” diyerek polis güçleri memuruna sordu

AKSARAY – Aksaray’birlikte alkollü vesile kullanırken polise yakalanan sürücü adeta temas devir ispirto aldığını itiraf edercesine, “Tıpkı aktarılma bunun başıma geleceğini biliyordum ustam” dedi. “Amacımız yeterli açkı fethetmek değil” diyen güdücü 0.83 promil alkollü çıkınca “Haddinden Fazla mu?” diye niteleyerek polis güçleri memuruna sordu. Polis Güçleri ve alkollü sürücünün enteresan diyaloğu giderek kameralara yansıdı.

Olay, Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Parkı uygulama noktasında yaşandı. Kentte yaşayış ve güvenin sağlanması üzere Aksaray Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde aplikasyon özne İl Itimat Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ve Gidiş Geliş Tescil ve Fal Şubesi ekipleri aplikasyon noktasına yaklaşan 42 RF 263 plakalı otomobili durdurdu. Uzluk ve izin kontrolünden geçirilen güdücü Fakirlik G.’nin çözme ve hareketlerinden şüphelenen polis ekipleri sürücüye etanol testi yazmak istedi. Ispirto testini duyunca muhtelif bahanelere sığınan sürücü etanol metreyi üflememek üzere dakikalarca polis memurunu oyaladı.

“5 zaman bekleyip üfleyim, tıpkısı derinti sorun kazanç”

1 parça alkol içtiğini belirterek etil alkol testine kaldırmak istemeyen çoban, “1 çıngı arpa suyu içtim eve gidiyorum, üfleme filan derken benzeri güruh iş yarar. 5 dakika bekleyim o devir öyle üfleyim abi. Sigara falan dahi içiyorum” dedi. Benzeri süre polis memurunu oyaladıktan bilahare ispirto metreye üfleyen güdücü 0.83 promil alkollü çıktı. Polis Güçleri memurunun “0.83 promil alkollüsünüz” diye belirtmesi üstüne çoban “Çokça mu?” diye polis memuruna sorarken, polis güçleri memuru ise sürücüye yasalı sınırların üzerinde olduğunu anlattı.

“Amacımız ehliyetli açkı temizlemek değildi”

Matbuat mensuplarının “Illet alkollü şalter kullanıyorsunuz?” sorusuna geçmiş “Anca baskı bire bir istifham sordun ki” diyerek cümlesini tamamlayamayan güdücü konunun büyütüldüğünü ifade etti. Alkollü çoban ehliyetle alkolü de karıştırarak, “Ağabey, tam vasıta bürümek değildi amacımız, evimize gidiyorduk, konu büyütüldü anlıyor musun? Biraz elan teferruatlı girer misin? Çokça mu alkollü, az mı alkollü diye niteleyerek” diyerek cevap verdi. Matbuat mensuplarının kamerasından tasalı olan alkollü sürücü kamera yüzünden bildirişim kuramadığını belirterek, “Ama ağabey buradaki bahis çok değişik. Kamerayı yüzüme tutmuşsunuz ego sizinle bildirişim kuramıyorum şuan anlıyor musun” dedi.

“Ego kimseyi rahatsız etmek istemiyorum” dedi, aracını vermek istemedi

Polis Güçleri ekiplerince uzlaştırıcı yakınlarına yayılmak istenen alkollü çoban aracını birlikte başkasına vermek istemedi. Beklemek istediğini belirten çoban polis memurlarına ilginç tıpkı teklifte bulunarak, “Abi deminden ben az buçuk beklesem. Aplikasyon bittiği antlaşma, benim alkolüm yasal sınırlara gelince arabaya binip gidebilir miyim abi? Zira ben kimseyi taciz etmek istemiyorum bu saatte” dedi. Polis Güçleri memurunun “Aracı otoparka çektirmek zorunda kalırım” ifadesi üstüne, “Öyle imkânsız, o kadar vaktimiz bulunmayan diyorsunuz yani. Cezası ne büyüklüğünde abi? Ehliyeti alıyor musunuz?” diye sordu.

“Benzeri çağ bunun başıma geleceğini biliyordum. Siz çok abartıyorsunuz”

Ehliyetine umum konulacağını öğrenen sürücü bu seferde polis memuruna tıpkı ayrıksı teklifte bulundu. İlk posta yakalandığını belirten alkollü sürücü, “İlk seferde ceza ile olmuyor mu?” diyerek ehliyetini kaptırmak istemedi. Bire Bir müddet bilahare kendisini görüntüleyen basın mensuplarına dönen alkollü sürücü adeta seçme devir alkollü miftah kullandığını itiraf edercesine, “Ayrımsız dönme bunun başıma geleceğini biliyordum anlıyor musun ustam? Ama yani oluyor mu hakeza? Kamerayı da yüzüme tutmuşun” dedi. Basın mensuplarının “Alkollü açar kullanmanız oluyor mu?” sorusuna ise yaptığı hatayı akseptans ederek, “Olmuyor olur” dedi ve “O zaman illet kullanıyorsun sorusuna ise “O minval bir husus değil. Alışılagelen aldım, yegâne içtim eve gidiyordum. Siz çokça abarttınız olayı. Benim dosyam falan bulunmayan kim” diye niteleyerek konuştu.

“Ehliyetimi alırsanız ben pazara gidemem kim”

İşlemlerinin yapılması üzere polis memurlarının yanına giden alkollü güdücü bu misil bile polis güçleri memurlarından kendisini affetmelerini istedi. 6 kamer süreyle ehliyetine halk konulacağını öğrenen sürücü, “Abi şimdi uzluk sizde mi kalacak? Ne büyüklüğünde mütemadi kalacak? Ama abi 6 kamer süreyle ego o devir pazara gidemem ki, bu kuşkusuz olacak? Bunu lütfen düzeltelim. Çünkü ego pazara çıkıyorum. Bugün ego sorumluluk yaptım amma sizde beni affederseniz köle bire bir daha yapmayacağım abi” dedi. Polis memurları ise alkollü olmayan sürücü belgeli aynı yakanını çağırmasını isteyince, “Çağıracağım abi, Az önceki anlattığımı dinledin değil mi abi? Arayım gelsin abi” dedi. Telefon almak üzere aracına gittiği sırada basın mensuplarına, “Geliyor musun abi?” diyerek seslenen çoban araçta telefonunun bulamayınca bu kere üstelik matbuat mensuplarından telefon istedi.

“Zavadak keleş üzere kaymakamlık yapmadık, Eve gidiyorduk”

2,5 sene geçmiş Antalya’üstelik 220 promil alkolle trafik kazası geçiren ve “Kırmızı ışıkta geçip bana zavadak vurdu, beni öldürmeye çalıştı. Güneş Tacı virüsünden mı kaçıyorsun” diyen alkollü sürücüyü hatırlatan alkollü güdücü, “Abi hatırlıyor musun? berenarı bir tane böyle çıkıyordu evet haberlere. Ego o yüzden çekiniyorum sana aksülamel gösteriyorum. Kavisli anlama yani anlıyor musun? Öyle zavadak çatal yürekli kabil değil abi, tığ kaymakamlık filan yapmadık anlıyor musun? Eve gidiyorduk” diye kendini savunmaya çalıştı.

Sürücüye alkollü kurgu kullanmaktan bin 823 TL nakdî ceza kesilirken, ehliyetine 6 kamer süreyle halk konuldu. Trafikten men edilen ara bulucu otoparka çekilen güdücü ifadesi gönüllenmek için Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Share: