SELIM Parti’li Ünal: Bizi ulus getirdi, yeniden bu ermiş milletin kararı götürür

SELIM Fırka Ekip Başbuğ Vekili Usta Ünal, “İktidarı, ulus belirler. Bizi kim getirdi? Bizi bu millet, getirdi. Tamam, bizi ki götürür? Tekrar bu aziz milletin kararı götürür. Zaman hamdolsun, bu ülkenin evlatları, milli egemenliğe cemaat çıkma” dedi.

SELIM Öğür Takım Başbuğ Vekili Ünal, bire bir sıra toplantıya karışmak amacıyla Osmaniye’ye geldi. İlk yerine Bostan Şehremaneti Başkanlığı’nı musahabe eden Ünal, henüz bilahare Ahali Ekmek Fabrikası Temel Atma Töreni’ne katıldı. Törende konuşan SELIM Parti’li Ünal, ülkesini muhip, ülkesine kova insanların hizmetini engellememek gerektiğini vurguladı. 1991 ile 2002 yılları arasında Türkiye’de 10 hükümetin değiştiğini hatırlatan Ünal, “Sizlerin seçip, Ankara’ya gönderdiği rastgele hükümet 1 sene ancak görevde kalabildi. Bunu düşünelim. 1960 ile 2022 beyninde 42 yılda 38 hükümet değişti. Burada politika yarmak yerine bunu söylemiyorum. Tıpkı tespit kendisine söylüyorum. Peki, şu soruyu soralım. 1960 ile 2002 beyninde bu milletin seçip, Ankara’ya gönderdiği hükümetler bozukluk 1,5 yıldan çok görev yapamadılar? Bu sorunun cevabı yetişkin. Devletle ilgili kararları ki vermelidir? Bu sorunun cevabı üstelik önemlidir. Olur, 1960 ile 2002 ortada 42 yılda 38 lime hükümet değişmişse budun şüphesiz nüfuz olacak? Buradan seçmiş göndermişsiniz. Darbeyle indirilmiş. Seçmiş, göndermişsiniz. Muhtırayla inik, seçmiş göndermişsiniz. Ayrımsız henüz darbeyle indirilmiş. Seçmiş göndermişsiniz. Beşli çetenin ilanıyla indirilmiş. İndirilmiş birlikte inik. Peki, bunları ki indirmiş? Ulus iradesi üzerinde vasilik kuranlar indirmiş. ‘Millet devleti yönetemez, devleti tığ yönetiriz’ diyenler, indirmiş. Bu millete ‘Göbeğini kaşıyan âdem, bidon kafalı’ diyenlerin indirmiş” diye konuştu.

’80 YILLIK SORUNLARI ÇÖZEN, BUGÜNÜN SORUNLARINI ÜSTELIK ÇÖZER’Kavim iradesinin 20 yıldan beri birlik olarak hâkim olduğu dile getiren Ünal, şöyle konuştu: “Bundan rahatsızlar. Bundan illet erinçsiz olduklarını üstelik biliyoruz. Onlara diyoruz ki alay üstelik karar de milletindir. İktidarı, ulus belirler. Bizi kim getirdi? Bizi bu ulus, getirdi. Tamam, bizi ki götürür? Esasen bu muazzez milletin kararı götürür. Zaman hamdolsun, bu ülkenin evlatları milli egemenliğe cemaat eski. 20 yıldan beri de kaymakamlık ilçe, mahalle mahalle zat evlatlarının hizmetiyle yollarına devam ediyorlar. Bu millete 14 Ağustos 2001 haset ayrımsız meşveret yaptı, bu milletin evladı. Recep Tayyip Erdoğan bundan sonra dedi ki ‘Artık Türkiye’da hiçbir molekül eskisi kadar olmayacak’ ve Türkiye’birlikte hamdolsun, o günden bilahare hiçbir şey eskisi kadar olmadı. Bugün bırakın elliyi, altmışı, yetmişi, sekseni, doksanı. Zaman 2005’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Yararlı. 2010’un sorunlarını konuşuyor muyuz? Yararlı. 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Faydalı. Bugünün sorunlarını konuşuyoruz. Olur, bu ülkenin 80 almanak sorunlarını çözen buyuru, bugünün sorunlarını çözer mi? Tamam; evelallah 70 yıllık, 80 almanak sorunları çözen, tehlikesiz olun, bugünün sorunlarını de çözer.”

Mahir Ünal, ana atma programının ardından Osmaniye Valiliği’ni konuşma etti.Share: