SELIM Parti Sözcüsü Ömer Polat, Adana’da konuştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Tığ diyoruz ki yol haritamız nettir, Reisicumhur adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. AK Tümen’bile ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diye niteleyerek yoklama yok. SELIM Parti sağlıklı ayakta. Türkiye’dahi, sahanın her yerinde Cumhurbaşkanı’mızla kez yürümeye devam ediyoruz.” dedi.

Çelik, Yüreğir Hars Merkezi’nde düzenlenen DÜRÜST Tümen Adana İl Başkanlığı İl Meşveret Meclisi Toplantısı’nda, partisinin nazik aynı eş olduğunu söyledi.

Siyasi hareketin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde acun markası olduğunu dile getiren Polat, yaptıkları işlerle kurum duyduklarını belirtti.

Gençlik deyince akıllarına yorulmamanın, hep engellerin üstüne cesaretle yürümenin ve hiçbir şeyden korkmamanın geldiğini anlatan Çelik, “Bu açıdan baktığımda, DOĞRU Fırka’nin arz genci Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah’ın izniyle, milletin desteğiyle ayrımsız el elan önümüzdeki gün Türkiye’nin başına çokça tendürüst tıpkı Reisicumhur, Recep Tayyip Erdoğan’ı getireceğiz. Türkiye’yi gençlik, gençlerin enerjisi, cesareti yönetmeye devam edecek.” diye niteleyerek konuştu.

“Herkesin en çok görüşmek istediği önder Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Dünyada enerjiden tahıl krizine büyüklüğünde bir nice konuda mesail yaşandığını tamlayan Polat, şöyle devam etti:

“Dünyanın birçok yerinde bu krizler karşısında birçok mevki hazırlıksızken Türkiye, hangi büyüklüğünde hazırlıklı olduğunu gösteriyor. Şu anda Şanghay Beşlisi’hangi bile Mürekkep Milletlere dahi katıldığınızda bildirme kilit oyuncu Türkiye’dir. Herkesin yer haddinden fazla ahbaplık etmek istediği şef Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ukrayna acun tahılının haddinden fazla şişman ayrımsız bölümünü üretiyor. Eğer bu hububat dünyaya ulaştırılmasaydı değişik yerlerde kilolu kıtlık krizleri ortaya çıkacaktı. Cumhur Reisi’mızın inisiyatifiyle, Ukrayna tahılının dünyaya ulaştırılması için bu uyuşma sağlandı. Peşi Sıra deminden Rus tahılının de dünyaya ulaştırılması üzere çeşitli girişimler devam ediyor. Beş Altı devir önceki Birleşmiş Milletlerdeydik. Dünyada genişlik çok görüşülmek maksut, fikirlerine arz çokça başvurulan liderin Reisicumhur’mız olduğu ayrımsız öğün daha ortaya imdi. Bilcümle bu safiha, bizim kendi politik hareketimiz açısından işlerimizi haddinden fazla henüz gani yapmamız, Türkiye’yi kimi çıkmazlara sürüklemek, gereksiz işlerle uğraştırmak isteyenlerin tahsis etmek istediklerine cevaz etmememiz gerektiğini gösteriyor.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çelik, şunları söyledi:

“Vakit Kaybetmeden Türkiye’üstelik değil dünyada üstelik görüşüne yer haddinden fazla başvurulmak istenen, ortaya koyduğu diplomatik başarım bildirme çok ölçüm gören hayat Cumhur Reisi’mızken güzeşte karşımızdakilerin halini gösteren benzeri evolüsyon yaşandı. Altılı Ganyan masanın mensuplarından CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, tuttu aynı fikir yayınladı. Kişi partililerine dedi ki ‘Sizleri hissetmek, çakozlamak istiyorum. Yanımda mısınız, değil misiniz?’ Tıpkısı siyasal parti umumi başkanının öz fırka mensuplarına ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diye niteleyerek deşelemek zorunda kalması ne şişman bir zaaftır, açmazdır. Aradan bu büyüklüğünde antlaşma önceki bibi bir siyasal partinin genel başkanı ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diye soru soruyor. Onların da her biri ilkokulda istimzaç verir kabil ‘Yanındayız’ diye tweet atmaya başlıyor. Arkadaşlar bu tırnak, mendil kontrolü, sorma ita işleri bir vakitler ilkokullarda vardı. O amal orada kaldı. Tıpkı siyasi parti genel başkanı sokaklarda yürüdüğü devir insanların teveccühünü sınamak, özlük politik partisinin mensuplarının ‘Benim yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek yoklamasını ahzetmek zorunda kalıyorsa bu ülke, siyaset ve esaslı bir siyasi parti amacıyla acizliktir. Reisicumhur’mız ise Türkiye’nin sokaklarından, toprak ülkelerinin sokaklarına, oradan Central Park’a büyüklüğünde yürüdüğü zaman nasıl benzeri rabıta gördüğüne hepiniz şahitsiniz.”

Polat, cumhuriyet altını tarihinin sunu nazik içtimai hane projesinin açıklandığını anımsatarak, projeye referans sayısının anbean arttığını söyledi.

-“Sonuna kadar Gökçe Yurt’a sahip çıkacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Abdülhamid Han Tetkik Gemisi’nin Mersin’den uğurlandığını hatırlatan Polat, Doğu Akdeniz’üstelik, Mavi Yurt’bile hep doğal gaz, yer yağı arama çalışmalarının balaban benzeri başarıyla bitmeme ettiğini dile getirdi.

Bilcümle bunların SELIM Öğür’nin ortaya koyduğu kullanılmamış Türkiye vizyonunun, Türkiye’yi öz kazanımlarına kavuşturma iradesinin neticesi yerine ortaya çıkan bir tabela olduğunu vurgulayan Polat, şöyle devam etti:

“Bunlar esbak 50 senede münasebet gerçekleşmedi? Karşımızdakilerin bu kazanımlar için planı, projesi nedir? Onların tek benzeri planı ve projesi var, hep bu çalışmaların rafa kaldırılması. Cumhurbaşkanı’mız ‘Semavi Yurt’dan ivaz vermeyeceğiz’ dediği, Semavi Yurt’dan ivaz vermemenin arkasına faal tıpkı siyasi egemenlik koyduğu ahit pekâlâ tıpkı patırtılı geliyordu Cumhuriyet Altını Umum Partisinden? ‘Gökçe Yurt eylemek çok maksimalist tıpkısı davranıştır. Başkalarının gözetiminde bizi saldırgan yerine gösterebilir.’ Böyle tıpkı madde ancak Palikarya parlamentosunda söylenebilecek aynı sözdür. Bunu CHP saylav söylüyor. Neymiş, ‘Semavi Vatan konusundaki tavizsizliğimiz bizi saldırgan duruma götürebilirmiş.’ Halbuki biz hangi diyoruz? Ne kimseye verecek aynı çakıl taşı taşımız, ne Semavi Yurt’dan verecek benzeri damla suyumuz var. Sonuna kadar Gökçe Vatan’a topluluk çıkacağız.”

-“Kez haritamız nettir, Reisicumhur adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Çelik, “altılı ganyan masa”yı eleştirerek, “Ilk, altılı masada 66 pare curcunalı çıkıyor, bunların aynı azaltılması, milletin anlayacağı arkaç getirilmesi lazım. Biz Halk İttifakı namına hangi diyoruz? Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, türe ve menfaatlerinin korunması için var gücümüzle, gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Biz diyoruz ki sefer haritamız nettir, Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. SELIM Fırka’bile ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek yoklama yok. SELIM Fırka sağlıklı ayakta. Türkiye’üstelik, sahanın seçme durumunda Reisicumhur’mızla nöbet yürümeye bitmeme ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Türkçe paylaşımı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, Türk halkının düşmanı değil, komşusu olduklarına dair paylaştığı Türkçe tweeti da değerlendiren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Palikarya Başbakanı Türkçe aynı tweet atmış. ‘Tığ sizin düşmanınız değiliz, Türkiye ile bol komşuluk ilişkileri yetiştirmek istiyoruz’ diyor. Şu doğrudur, sizin açınızdan bilmeyiz ama biz, Türkiye yerine tek komşumuzu düşmanımız olarak görmüyoruz. Seçkin ant barıştan, sulh doğrultusunda akıntı etmekten yana olduğumuzu beyan ediyoruz. Nitekim Miçotakis Türkiye’ye geldiğinde Cumhurbaşkanı’mız kendisine şunu söyledi, ‘Başka ülkelere gidip üstelik aramızdaki sorunların arasına sokmayın, elkızı bu konuları ikili görüşelim.’ Miçotakis ne dedi? ‘Ben buna katılıyorum ve bundan sonra bu şekilde gideceğiz.’ Ayrımsız süre sonradan hangi oldu? Amerikalı Kongresi’ne gidip Türkiye’ye düşmanlık anlamına gelebilecek, son etap muhtel ve korkak bire bir müracaat yaptı. Demincek üstelik tutmuşlar uçaklarımıza, gemilerimize çevrik kendisine tacizlerini bitmeme ettiriyorlar. Türkiye iri benzeri diplomatlık, barış devletidir. Türkiye’nin barıştan yana olan iradesiyle gelişim tutanlar seçme zaman kazanırlar. Hiç kimesne de Türkiye’nin gücünü teşebbüs etmek üzere temas yanlış işin içerisine girmesin. Türklerin, bizlerin, karaca, hava, Gökçe Vatan’ımız söz konusu olduğunda kuşkusuz kararlı olduğumuzu tarihe sorsunlar.”

Teşkilatların şimdiye kadarki çalışmalarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 2023 için sunulan sözün garantisi olduğunu kaydeden Çelik, Topluluk İttifakı’nın bilcümle unsurlarıyla, ülkeyi kaosa sağlamak, dengesizlik görüntülemek, kazanımlarını tehlikeye atmak isteyenlere hiçbir şekilde izin etmeyeceğini söyledi.

-“Altılı Ganyan masa adaylarını haziran seçimlerinden sonra açıklayacak”

“Altılı Ganyan masa”nın adayını açıklamamasına değinen Çelik, “Altılı Ganyan masa adaylarını açıklamasalar bile ben hangi antlaşma açıklayacaklarını biliyorum. Sizinle paylaşmamı lüzum misiniz? Benim tahminime göre onlar, altılı ganyan masa adaylarını haziran seçimlerinden bilahare açıklayacak.” diye niteleyerek konuştu.

Çelik, milletin desteğiyle bir sonraki seçimde Cumhurbaşkanının Recep Tayyip Erdoğan, Meclisteki en yaşayan grubun da Halk İttifakı olacağını kaydetti:

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, toprak ve kaymakamlık teşkilatlarının yöneticileri ve partililer katıldı.Share: