Şehzadeler Belediyesi Eskimemiş Harmandalı Projesinin temelini attı

Şehzadeler Belediyesi’nin Bakir Harmandalı Mahallesi’ne kazandıracağı Çokça Gayeli Mağaza ve Yazlık Düğün Alanı projesinin temeli törenle atıldı. Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Polat, projenin 2 milyon 336 bin TL bedelle hayata geçirileceğini tabir ederek, “Şans olursa 120 günce aksiyon süresinde, 2023 yılının küçük ay böylecene tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Şehzadeler Belediyesi’nin Bakir Harmandalı Mahallesi’ne kazandıracağı Çok Amaçlı Mağaza ve Yazlık Düğün Alanı projesinin temeli törenle atıldı. Törene Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Şehremaneti Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Polat, Yunusemre Belediye Başbuğ Yardımcısı Alaz Uygur, DÜRÜST Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emniyetli Çipiloğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, SELIM Fırka Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, DÜRÜST Öğür Şehzadeler Toyluk Kolları Başkanı Samet Zenginoğlu, uray sedir yeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin küşat konuşmasını özne Kullanılmamış Sarhoş Muhtar Veysel Akkoyun, hizmetleri zımnında Başbuğ Çelik’e teşekkürname ederek yapılacak olan kullanılmamış projenin de yalabık olmasını diledi.

“67 mahallemizin hepsinde izlerimiz var”

Dur durak kazara çalışmaya bitmeme ettiklerine değinen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Polat ise, “67 mahallemizin hepsinde izlerimiz, eserlerimiz var. Çiftçilerimize yönelik ayrı projelerimiz var. Gençlerimize, kadınlarımıza, öğrencilerimize toplumun her kesimine müteveccih çalışmalarımız var. Bugüne büyüklüğünde sayımsız projeyi hepyek hayata geçirdik. Zaman dahi Yeni Sarhoş Mahallemizde mahalle sakinlerinin cümle ihtiyaçlarına cevap verecek, güzelce bir Haddinden Fazla Amaçlı Salon ve Yazlık Düğün Alanı projesinin temelini atıyoruz. Mahallemize oflaz olsun” dedi.

Yaz döneminde mahallenin arızasız yollarında 2,5 kilometre sevimsiz asfalt çalışmasını tamamladıklarını anımsatan Komutan Polat, “Yine malzemeli ve malzemesiz yalın yolarının bakımını bugüne kadar okunabilen sürdürdük. Bir Nice hizmetlerimiz oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ de altyapı ve arka yapıyı yeniledi. Bu vesileyle Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün’e dahi teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başbuğ Polat proje için bilgelik verdi

Temeli atık projenin 103 ada 1 parselde, 2 milyon 336 bin t tıpkı bedelle hayata geçirileceğini rapor eden Komutan Çelik proje için şu bilgileri verdi: “Projemizi yıldız olursa 120 günlük hisse senedi süresi sonunda 2023 yılının şubat ayı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Projemiz bahis konusu parselimizde kısaca 970 metrekare alanda düzlük alıyor. Salonumuz ise yaklaşık 220 metrekarelik merbut alanı kapsıyor. Yapı haricinde parselin bahçe kısmında 250 metrekarelik kısmı küşade dernek ve toplantılara hizmet verecek şekilde vadi betonu uygulaması ile kaplanacak. Antrparantez reviş alanları ve kurgu otopark yerleri ile gelişigüzel bahçede toplam 470 metrekare alanda yüzey sertleştiricili yer betonu uygulaması yapılacak. Çokça amaçlı salonumuz sakat erişimine akıllıca methal terasları ile alay malay 220 metrekare inşaat alanına ehil olacak. Betonarme taşıyıcı elemanlar cisim polat konstrüksiyon tıpkı çatısı olacak. Yapı örtüsü poliüretan yalıtımlı sandviç panelden yapılacak. Binamız düğün salonu, kadın odası, mutfak ve lavabo mekanlarından oluşacak. Açık düğün alanımız ise parselin batı tarafında bulunan 250 metrekarelik alanda sahnesi ile birlikte kasaba aydınlatmaları yapılarak, seçkin türlü dernek, topluluk ve muhtelif faaliyetlere sülale sahipliği yapacak şekilde planlanmış bire bir alandır.”

Henüz sonradan katılımcılara hitaben mütekellim Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Pınar ise şöyle dedi: “Rabbim gelişmemiş sürede bu hizmeti tamamlamayı şans etsin. Kırnak hizmetlere dil yapsın. Emeği geçen altın Uray Başkanımız Ömer Faruk Polat’in şahsında bütün şehremaneti çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yapılan konuşmaların peşi sıra yakarış edildi ve adaklık hayvan kesildi. Elan sonradan protokol üyeleri projenin temeline önceki harcı butona basarak alay malay attı. – MANİSA

Share: