Şehit Uzatmalı Çavuş Uçakcı Sonuç Yolculuğuna Uğurlandı

ERKAN YAĞIZ

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen roket saldırısında kilolu yaralanan ve ayrımsız süredir tedavi gördüğü GATA’birlikte şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakcı, Sungurlu’de binlerce kişinin katılımı ile akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Suriye’nin İdlib kentinde planlı roket saldırısında kilolu yaralanan ve benzeri süredir tedavi gördüğü GATA’üstelik martir olan Şehit Piyon Uzman Çavuş Ramazan Uçakcı hayatını kaybetti. Ankara’dan askeri helikopterle getirilen Martir Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı üzere Sungurlu Atatürk Meydanı’nda tören düzenlendi.

HELALLİK ALINIP DUALAR EDİLDİ

Sunguroğlu Mahallesi’ndeki ata evine getirilen martir üzere haddinden fazla sayıda vatandaşın da katılımı ile dualar edilip helallik makbuz. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı merasim üzere Atatürk Meydanına buyurmak istendiği sırada annesi Fatma Büyüm ve kardeşleri Ayşe ve Öztürk Uçakcı, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Çorum İl Müftüsü Aşure Ayı Biçer vasıtasıyla kıldırılan cenaze namazının ardından dualar edildi. Külliyen arabasına konulan şehidin naaşı buradan askeri topluluk eşliğinde köyü Sarıkaya’ya defnedilmek için uğurlandı.

Sungurlu’dahi yapılan törene şehidin ailesi ile birlikte Milli Defans Vekil Yardımcısı Muhsin Öz, Çorum Valisi Mustafa Ekinci, SELIM Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı, Içtimai Politikalar Başkanı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, DÜRÜST Fırka Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kayaç, Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Garnizon Komutanı Miralay Tasavvur Serdar Caba, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, askeri erkan, Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, Güven Müdürü Mehmet Gülser, dürüst Tümen İl başkanı Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başbuğ Mehmet Tahtasız, İYİ Öğür İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Uray Başkan Vekili Bahri Sezen, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Terörü lanetleyen sloganların atıldığı cenaze töreninde şehidin cenazesi vasiyeti üstüne Sarıkaya Köyü’ne götürülerek karye mezarlığına defnedildi.Share: