Şehit sarıklı Necmettin Yılmaz fariza yaptığı okulda anıldı

Şehit öğretmen Necmettin Yılmayan fariza yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’de PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, fariza yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Açıkgöz Komutanı Mustafa Bahir ve yanı sıra ki askerler, 24 Kasım Öğretmenler Haset zımnında Martir Necmettin Yılmayan okulunu musahabe ederek, mektepli ve öğretmenlere türlü hediyeler verdi. Okulda fariza işleyen kül öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere üstelik mütenevvi hediyeler verdi. Arkası Sıra ise Siverek’i İl Etme Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK terör örgütü eliyle şehit edilen, şehit hoca Necmettin Yılmaz’ın isminin verildiği okulu görüşme ederek, burada görev özne öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Başkanı Ayhan Rençper,” Bizin üzere bu okulun haddinden fazla deme ve önemi var. Martir olan Necmettin Yılmaz hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu hususi günde burada fariza yapan öğretmenlerimizi geçirmek istedik. Buradan kamu öğretmenlerimizin öğretmenler gününü bile kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, cemiyet ve pakt üyeleri Necmit Yılmaz’ı bile anarak, yakarış etti.

Share: