Şehit Atakan Şarap için mevlit okutuldu

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mayın kontrol ve tarama sırasında cebe kazası sonucu martir olan Piyade Kontratlı Asker Atakan Çakır üzere Mevlid-i Mübarek okutuldu.

Şemdinli ilçesine ilişkin Tekeli Köyü’nde mayın taharri taraması sırasında özlük silahının acı alması sonucu şehit olan Yaya Kontratlı Çeri Atakan Şarap (22) üzere Halas Mahallesi’ndeki ağababa ocağında Mevlid-i Lahut okutuldu. İkindi namazına müteakiben okutulan mevlide DÜRÜST Öğür Grup Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, Ilbay Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Derviş Durmuşoğlu ve İsmail Kayaç, Garnizon Komutanı Futbolcu Miralay Hakan Büyükbaş, amme hava ve kuruluşları toprak müdürleri, sivil topluluk kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

İkindi namazına makul başlayan veladet programında müftülük görevlileri vasıtasıyla Kur’an-ı Selek ve Mevlid-i Lahut okunarak ilahiler seslendirildi. Vatan, simge ve için canlarını feda eden Şehit Piyade Kontratlı Asker Atakan Şarap ve birlik şehitler dualarla anılarak Allah’tan yağmur dilendi. Okunan Mevlid-i Kutsi’in ardından tören düzeni mensupları yoluyla baba Ali Şarap’a başsağlığı dilekleri iletildi. – OSMANİYE

Share: