Seçer: “Metroyu hangi olursa olsun yapacağız”

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, belediyede mali disiplini sağladıklarını ve kurumu diri tıpkı finansal yapıya kavuşturduklarını belirterek, “Bire Bir kurumun elbette borcu olacak amma bunun ayrımsız mantık silsilesinde ve ekonomik olması lazım. Tığ bunu gerçekleştirdik” dedi.

Seçer, katıldığı ayrımsız göstergeç programında gündeme ait değerlendirmelerde bulunurken, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini anlattı. Büyükşehir Belediyesinin eğitime verdiği önemden ve bu alanda gerçekleştirdiği hizmetlerden bahseden Seçer, eğitimde dezavantajlı ailelerin çocuklarına punt eşitliği keşfetmek üzere kurs merkezleri açtıklarını belirtti. Kent genelindeki kurs merkezlerinde YKS ve LGS’ye hazırlanan yaklaşık 6 bin 400 öğrenciye terbiye verdiklerini kaydeden Seçer, “Kent genelindeki 17 ağırşak merkezimizde, 380’e mümasil değişik branşta öğretmenimiz fariza yapıyor. Ağırşak merkezlerimiz vakit kaybetmeden merkezde değil, alelhusus dezavantajlı bölgelerde, üste mahallelerde var” ifadelerini kullandı.

Kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilere değme sabah çorba ve öğle vakti yemek ikramında dahi bulunduklarını dile getiren Seçer, “Ayrıca 2019 yılından bu yana site genelinde 1,5 milyon paket süt dağıtımı gerçekleştirdik. Bu sene üstelik eskimemiş tıpkı uygulama başlattık. Çocuklarımıza yoz paketlerde kuru yemiş da dağıtacağız” diye niteleyerek konuştu.

Mersin Ağacı’deki 2 ululuk üniversitesinin methal kapılarında dahi koyulmak amacıyla, şehir genelinde 37 noktada 3 tür yemeği 3,5 liradan sunduklarını vurgulayan Seçer, “Antrparantez 60 noktada seçkin sabah ücretsiz çorba dağıtıyoruz. Üniversite öğrencilerimiz amacıyla hayata geçirdiğimiz Çamaşır Kafelerde dahi çorba, kahve ve çay, ücretsiz namına gençlerimize izaz ediliyor” şeklinde konuştu.

“Seçkin konuda olduğu gibi yer altı treni konusunda üstelik doğruluk istiyoruz”

Sazak’dahi yer altı treni projesini haddinden fazla önemsediğini ve Mersin Ağacı’in bu projeyi hak ettiğini söyleyen Seçer, metro inşaatını 3 Ocak’ta başlattıklarını, borçlanma yetkisi aldıklarını belirterek, şöyle devam etti; “Bütün mukteza işlemleri tamamlamamıza rağmen evraklarımız takıldı. Bu imza olmazsa finansman kullanamıyorsunuz, finansman kullanamazsanız inşaatı aceleten sürdüremiyorsunuz. Şu temel kadar zat imkanlarımızla inşaatı bitmeme ettiriyoruz ama önümüzün açılması lazım. Metroyu ne olursa olsun yapacağız, çünkü Sazak Belediyesi çokça hararetli ayrımsız uray.”

“Finansal disiplini sağladık”

Belediyede mali disiplini sağladıklarını ve kurumu ateş parçası bire bir finansal yapıya kavuşturduklarının dahi altını çizen Seçer, “Tığ yönetime geldiğimizde bağlı kuruluşlarla bu arada borcumuzun bütçemize oranı 1’e 1’di. Yani 100 liralık takanak vardı, 100 liralık birlikte bütçemiz vardı. Şu anda bütçemiz yine 100 teklik ama borcumuz 20 liralık. Ayrımsız kurumun bittabi borcu olacak amma bunun benzeri eseme silsilesinde ve hesaplıca olması lazım. Biz bunu gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: