Scholz, tamlık Ruslara ara sınav yasağı getirilmesin

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya’nın Ukrayna’ya cebin başlattığı cenk zımnında kamu Rus vatandaşlarına Avrupa Birliği ülkelerine gezmen vizesi verilmesi yasağı getirilmesine alın imdi.

Scholz, Berlin’birlikte düzenlediği basın toplantısında, Estonya ve Finlandiya’nın Avrupa ülkelerinin Ruslara gezmen vizesi yasağı getirme uygulanması talebini değerlendirdi.

“Bu (Rusya Büyüklük Başkanı Vladimir) Putin’in savaşıdır. Bu nedenle bu fikir üzerine zorlanıyorum” ifadesini kullanan Scholz, AB’nin Moskova’daki çetin ağını destekleyenlere karşı şümullü yaptırımlar uyguladığını anımsattı.

Scholz, bunun (vize yasağının) eksiksiz Ruslara ve masumlara alın uygulanmasının yaptırımların etkisini azaltabileceği uyarasında bulundu.

Rusya’ya karşı Ukrayna’yı desteklemeye bitmeme edeceklerinin altını çizen Scholz, Ukrayna’nın bağımsızlık mücadelesi için serbest şümullü kararlar aldıklarını ve gelecek dönemde birlikte bunu sürdüreceklerini söyledi.

Alman hükümetinin, Putin’in Ukrayna’daki uğraş suçlarından sorumlu tutulması için çalışmaları olup olmadığına ilişkin soru üzerine Scholz, yekpare çarpışma suçlarını tavzih etmek amacıyla temas kalem önlemin alınması gerektiğine inandığını söyledi.

Almanya Başbakanı Scholz kazanç kaçırmakla suçlandı

 

Olaf Scholz muamma belgeleri çöpe atmış

 

Scholz: Yayılımcılık Avrupa’ya geri döndü

 

Share: