Satın aldığı iş yerinden çıkan 1 kilo altını sahibine verdi

Mehmet Büyükelhan, aksiyon yeri fayrap etmek için Semerciler Sokağı’nda ince süre sadık mütezayit bire bir dükkanın mülkiyetini satın aldı. Dükkanın içre tebeddülat yaptırmak isteyen Büyükelhan, sililik yaparken bulduğu torbanın süresince tıpkı kilograma mail altın olduğunu gördü.

TÜM BİRİKİMİYLE BU DÜKKANI AÇTI

Dükkanı satın aldığı kişinin damadı Sadi Kiriş’e altınları teslim ederek sahibine ulaştırılmasını sağlayan Büyükelhan gazetecilere, senelerdir pazarlarda gezgin bezzaz kendisine koca yaptığını, tıpkı iş yeri yarmak üzere birikimleriyle dükkan satın aldığını söyledi.

ALTINLARI TEMİZLİK SIRASINDA BULDU

Tadilat sırasında bulduğu altınları sahibine konfirmasyon ettiği için mutlu olduğunu aktaran Büyükelhan, “Benim boğazımdan haram banak geçmedi. Tanrı birlikte kader etmesin. Ego huzurluyum.” dedi. Altınları konfirmasyon alan Kiriş ise “Bizim hakeza tıpkı altından haberimiz yoktu. Kendisi yaşlanınca aksiyon yerini kapattı. Sonradan satmaya karar verdi ve sattı. Ego ailem hesabına sıdk gösterdiği için Büyükelhan’a teşekkürname ediyorum.” dedi.

ARKADAŞLARI ÇEKICILIK DUYDU

Karaman Tuhafiyeciler, Züccaciyeciler, Hırdavatçılar, İnşaat Malzemeleri, Mütenevvi Malların Ticareti ve Seyyarları Esnaf Odası Başkanı Yokluk Ülküseven de üyesi olan Büyükelhan ile kurum duyduğunu vurgulayarak, “Bana telefon açtı. Durumu anlattı. Kolaylıkla pazara gelerek altınları sahibine konfirmasyon ettik. Bir kiloya mail altın vardı. Bu çizgi soy tıpkısı esnaf, soy bire bir kardeş davranışıdır. Namına esnaf arkadaşlarım adına teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.Share: