Satın aldığı dükkanda bulduğu 1 kilograma mail altını sahibine ulaştırdı

Karaman’da aynı esnaf, satın aldığı hisse senedi yerinde saflık yaparken bulduğu kestirmece ayrımsız kilogramlık altını sahibine konfirmasyon etti.

Mehmet Büyükelhan, aksiyon yeri fayrap etmek üzere Semerciler Sokağı’nda ayrıntılı müddet sınırlanmış küsurat bire bir dükkanın mülkiyetini satın aldı. Dükkanın içinde değişiklikler yaptırmak isteyen Büyükelhan, katışıksızlık yaparken bulduğu torbanın süresince bire bir kilograma yakın kızıl olduğunu gördü.

Dükkanı satın aldığı kişinin damadı Sadi Kiriş’e altınları konfirmasyon ederek sahibine ulaştırılmasını sağlayıcı Büyükelhan gazetecilere, senelerdir pazarlarda gezmen bezzaz yerine koca yaptığını, aynı hisse senedi yeri yarmak için birikimleriyle dükkan satın aldığını söyledi.

Tadilat sırasında bulduğu altınları sahibine konfirmasyon ettiği üzere mutlu olduğunu aktaran Büyükelhan, “Benim boğazımdan haram lokma geçmedi. Allah üstelik baht etmesin. Ego huzurluyum.” dedi.

Altınları teslim düz Kiriş ise “Bizim hakeza bire bir altından haberimiz yoktu. Kendisi yaşlanınca aksiyon yerini kapattı. Sonra satmaya karar verdi ve sattı. Ben ailem namına sıdk gösterdiği amacıyla Büyükelhan’a teşekkürname ediyorum.” dedi.

Karaman Tuhafiyeciler, Züccaciyeciler, Hırdavatçılar, İnşaat Malzemeleri, Çeşitli Malların Ticareti ve Seyyarları Esnaf Odası Başkanı Yoksulluk Ülküseven da üyesi olan Büyükelhan ile hava duyduğunu vurgulayarak, “Bana telefon açtı. Durumu anlattı. Serian pazara gelerek altınları sahibine teyit ettik. Tıpkısı kiloya mümasil kızıl vardı. Bu çizgi gerçeklik bir esnaf, nesep tıpkısı cömert davranışıdır. Kendisine esnaf arkadaşlarım adına teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.Share: