Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren kıymet artışlarında kötü iniş seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

DOĞRU Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah fasıla ayından itibaren dahi bedel artışlarıyla ilgili yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak fiyat artışlarında birlikte istediğimiz süfli iniş seviyelerine ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, DÜRÜST Parti’den bazı MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin Ağacı, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DOĞRU Tümen Adana İl Başkanlığınca bire bir otelde düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programında, vatandaşların Doğum Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini çokça bereketli şekilde tamlık Türkiye’üstelik geçirdiklerini, Adana’birlikte da parçalanmamış organizasyon üyeleriyle hamle atmadık vadi bırakmadıklarını rapor fail Sarıeroğlu, çalışmalar sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilişik raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a mümasil ili tamamladıklarını ve çokça verimli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Elan adayları dahi açıklanmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda kat haritalarımızı haddinden fazla okkalı bire bir düzentileme, aş damı çalışması yaparak genel merkezde de oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çokça andıran bir zamanda 28 Ekim’birlikte partimizin 2023’e revan yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla benzeri toplantı hazırlığını bile gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin farklı ülkelerden farklı yerine mecmu vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, özellikle minimum ücretten tekaüt maaşlarına büyüklüğünde, çalışanların avlu standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere değme kesime yapışık çalışmalarını haddinden fazla acul biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan kâh sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız da önceki kol toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti yerine DOĞRU Fırka marifetiyle hayata geçirilecektir. İttifak olarak dahi Topluluk İttifakı eliyle inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler eliyle giderilecektir ve hesabına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye tutum modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye tutum modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen tıpkısı göz açısıyla umum dünyaya eş olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını belirten Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Şu anda 31 milyonu geçen tıpkı istihdam rakamına başarmış durumdayız. 250 bilyon doları aşan ayrımsız dış satım seviyesine nail durumdayız. Aldığımız yatırım miktarı 240 milyar doları aşmış durumda. İnşallah mesafe ayından itibaren de değer artışlarıyla ait yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak kıymet artışlarında bile istediğimiz kötü iniş seviyelerine ulaşacağımıza candan inanıyoruz.”

Meclise er bezi kanun gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok dolgunca şekilde anladıklarını, bunlarla ilgili atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu zaman Meclisimizde başta ekonomi konuları tutmak üzere Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle müteallik ve bakir çalışmaları içeren tıpkı torba yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize irsal edilecek. Başka taraftan bütçe görüşmelerinin peşi sıra çalışanlarımızın, emekçilerimizin ayrıntılı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT başta tutmak amacıyla, sözleşmeli personellere ekip konusu özellikle tutmak için, geçici işçilerimizin çalışma koşullarını yeniden düzenleyeceğimiz çalışmalar özellikle atılmak amacıyla bunlarla ait birlikte adımlarımızı atıyoruz.”

“Işlek, nazik Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’dahi SELIM Fırka iktidarı döneminde içtimai devlet ilkesinin tamlık vatandaşların çokça faal şekilde hissetmesini sağlayan adımlar attığını tabir etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal müzaheret uygulamalarının bugün 49 başlıkla ve aile odaklı yerine tamlık vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk ilkin 15 milyar lira tıpkı paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Akıbet kabine toplantısında da yine 25 bilyon lira benzeri melfuf yapılarak 40 bilyon liraya vasıl, çocukların sayısıyla, kira evet de eş sahipliği durumuyla bağlantılı kendisine tekrar mütebeddil oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak tıpkı sosyal müzaheret uygulamasını bile inşallah bu dönemde haddinden fazla diri şekilde uygulayacağız. Temas kesime raci çalışmalarımızı etkili şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Biz buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın geçim ve bol bolamat içerisinde dirimlik seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, aktif ve balaban Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Adana’evet gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu sene 6. kat organize edilen Arsıulusal Adana Zevk Festivali’nin bugün başladığını anımsattı. Adana üzere gastronominin çok nadir olduğuna belen fail Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çokça güdük tıpkısı süre geçmiş gastronomi enstitüleri kuracaklarını ifade etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki modül enstitü İstanbul’üstelik, iki enstitü İzmir’üstelik olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Hep 10 enstitü kurulacaktı. Bugün hazır gastronomi ile ilişkin süfli şölen havasında geçecek tıpkısı curcuna başlangıcındayken ego şehrimize tıpkısı beşaret bile yöneltmek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana da eklendi. Şehrimizde dahi esasen bir gastronomi enstitüsü kurulacağını terennüm etmek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e birlikte gönülden teşekkür emretmek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin CHP milletvekilleri beyninde geri hizmet limanı üzerine kendilerinin hiç umu etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun nüfuz vasıtasıyla projelendirilen ve hayata geçirilen aynı proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin Ağacı ve Adana ortada her savaş, rakiplik oluşturacak uygun olmayan ifadelerden sayrılık duyduklarını, bölgeye Çukurova kendisine baktıklarını vurguladı.

Mersin’da yapılan yatırımın bitmeme ettiğine, Adana’dahi kullanılmamış tıpkısı yatırımın yapıldığına dikkati çekici Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu an ÇED aşamaları bütün durumda. Eriştirme ve Altyapı Bakanlığı üstelik aynı açıklama yaptı. Envestisman, Altyapılar Genel Müdürlüğü yoluyla ‘hem Mersin’deki yatırımın bitmeme edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve nazik bire bir envestisman’ olduğunu tabir ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı haddinden fazla arttıracağına içten inandığımızı hikâyelemek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik benzeri kayran namına planlanıyor. Projemiz hem geri hizmet görevi görecek hem ulaştırma hatları arasında bilcümle bir ara nokta olduğu için çok birlikte bulunmaz bire bir işlev görecek. Bu anlamda bizim yemeden içmeden geri hizmet değil, denge, taşımalık yükü, bozulabilir gıda gibi alanlarda dahi transport yapılabilecek çokça elan geniş aynı alanda bakım verecek, Adana’mız açısından çok eşsiz bire bir envestisman olacak.”

Share: