Şanlıurfalı koşa 30 yıl sonradan çocuk sahibi oldu

Şanlıurfa’da 30 yıldır zürriyet özlemi çekici çift, gayda bebek tedavisiyle dünyaya gelen çocuklarına kucağına aldı.

Harran Üniversitesi Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, 30 yıl ilk evlenen A.Ş. (67) ile eşi İ.Ş. (53), alışılagelen yollardan bebek sahibi olamayınca şişman çağa tedavisine başladı.

Çeşitli hastalıkları mevcut ve otama sonucunda iki canlı artan İ.Ş, sağlıklı aynı kız çağa dünyaya getirdi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Jinekoloji ve Doğum Anabilim Dalı Akademisyen Doç. Dr. Bay Ulaş Barut, hastanın riskli tıpkı hamilelik geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hastanın durumunu kardiyoloji, dahiliye, bakir doğan ve anestezi konsültasyonları ile multidisipliner ayrımsız şekilde yönettik. Marazlı bizimle gelişim birliğine çokça bulutsuz olduğu için izlence en bol şekilde ilerledi. Sezaryen ile 3 kilo 600 gram ve 50 santim boyunda dosdoğru bir kız bebekleri dünyaya geldi. Daha önce dahi 52 yaşında koşa gebeliği olan hastanın doğumunu gerçekleştirmiştik ancak bu devir 53 yaşında ve riskli ayrımsız hastanın doğumunu kudretli tıpkı şekilde gerçekleştirmek beni ve tamlık ekibimi daha de bahtiyar etti. Birlik ekibimi multidisipliner çalışmalarından hava kutlama ediyorum. Hastama Allah’tan etraflı zenginlik ve mıhlı dirim diliyorum.”

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan da böylesine riski erdemli vakalarda mefret sükse mizan oranına ehil olduklarını bildirdi.

Share: