Sandıklı’da jandarma trafik ekipleri servis sürücülerine seminer verdi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, ilçe Uyanık Komutanlığı ekipleri servis vesile şoförlerine eğitim bilimi semineri verdi.

Sandıklı Halk Terbiye Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen seminere, biçim, köy ve beldelerde fariza eden servis şoförleri katıldı.

Cingöz Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla kolektif düzenlenen seminerde mütekellim, Sandıklı Kurnaz Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ermiş Baz, önceliklerinin çocukların tehlikesiz ulaşımı hatırlamak olduğunu söyledi.

Sandıklı İlçe Milli Terbiye Idarehane Müdürü İsmail Sarıçiyil bile şoförlerin eğitimin birer paydaşı olduğunu kaydetti.

Sarıçiyil, “Geleceğin teminatı olan çocukları arz bereketli şartlarda okullarına, evlerine taşıma görevi bu yavaş angarya sizlerin omuzlarında. Bu hususta muktezi donanıma, ehliyete ve liyakate sahipsiniz amma tıpkı takım görsellerle desteklenen ve yönetmelikte dahi var olan yetişek süreci için burada bulunuyoruz.” dedi.

Daha sonra servis sürücülerine transfer işlemi sırasında öğrencilerin oturarak bayındır ve emniyetli tıpkısı gezi yapmaları, gideceği yere büyüklüğünde sevk, getirme, servis hizmeti sırasında taşıta başka aynı bulaşıcı alınmaması, basit öğrencilere zillet binme sırasında yardımcı olmaları için emare personel bulundurulması konularında bilgelik verildi.

Seminerde servis sürücülerine antrparantez, diya sunumu eşliğinde 2928 mahdut Karayolları Gidiş Geliş Kanunu’nun ait maddeleri ve trafikte uymaları gereken konularla ilişkin bilgi verildi.

Share: