Samsunspor, Erzurumspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor

Spor Göt 1. Takım takımlarından Yılport Samsunspor’un maharet direktörü Bayram Bektaş, 27 Ağustos Cumartesi haset deplasmanda Erzurumspor FK ile oynayacakları maçtan 3 puanla kesilmek istediklerini söyledi.

Kırmızı-beyazlı grup, maçın hazırlıklarını pakt tesislerinde sürdürdü.

Teknik yönetmen Bektaş, alıştırma öncesinde düzenlediği matbuat toplantısında, sabık hafta oynadıkları Eyüpspor maçında oyuncuların vira etmek yerine herhangi bir şeyi yaptığını söyledi.

Yaklaşık 75 dakika pozisyona giren, baziçe oynayan, golü arayan bando olduklarını anlatan Bektaş, “Hep veriler ve analizler de elhak bunun altını dolduruyor. Maçın akıbet 10-15 dakikası belki hamle süremiz azaldı. Kazanmamız müstelzim bire bir oyundu. Zira Samsunspor, rastgele ant kazanmaya oynar. Amma hakeza bir rakiple berabere kesilmek, 2 nokta zayi olur amma 3 benek üstelik kaybedebilirdik. Zira o kalitede tıpkı ekip vardı karşınızda. Ben oyuncularımı kutluyorum. Rastgele karşılaşma böyle savaş etsinler, gelişigüzel maç istediğimiz skoru alabileceğimizi gösterdiler. İçeride Eyüpspor’a cebin kaybettiğimiz 2 puanı deplasmandaki 3 puanla telafi etmeye gideceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, Erzurumspor maçı öncesinde rakibin analizini gerçekleştirdiklerine bel ederek, “Zaman da son taktik çalışmamızı sahada pekiştireceğiz. Samsunspor nerede oynarsa oynasın, kazanmaya oynayacak bir kadro oluşturdu. Taraftarıyla ve camiasıyla beklentisi budur. Biz buna karşılık vermek istiyoruz. Erzurum’daki yükselti belki bizi menfi etkileyebilir ama biz gücümüzle, baziçe kalitemizle hepsinin üzerinden gelecek tıpkısı kadroyuz. İnşallah, sahada müstelzim mücadeleyi gösterir, Erzurum’dan 3 puanla döneriz.” diye niteleyerek konuştu.

Yeni alıntı edilen Douglas Tanque’nin egzersiz eksikliği bulunduğuna dikkati çeken Bektaş, gine dahi bu oyuncuyu Erzurumspor maçı kadrosuna alacaklarını sözlerine ekledi.

Share: