‘Saman tozu’ kavgasında şüphelinin geçmiş cinayeti değilmiş

KONYA’nın Karatay ilçesinde ‘saman tozu’ dolayısıyla sâdır kavgada 2 komşusunu öldürüp, 3 kişiyi üstelik yaralayan Nurettin Altunkaya’nın (52) 2004’te cinayete karıştığı ortaya çıktı. Memleketi Elazığ’da tıpkısı akrabasını öldürüp, 26 sene cezaevi cezası alan ve 2014’te şartlı boşaltma edilen Altunkaya’nın geçmiş ifadesinde, “Benimle yoklamak nedir, gördüler” dedi.

Olay, geri saat 09.30 sıralarında Erat Mahallesi Vahit Sokak’ta meydana geldi. Kocabaş hayvancılıkla uğraşan Ayhan Erdemir (46), TIR’dan evinin önündeki abes alana saman balyası indirmeye başladı. Bu sırada kendisi kabil hayvancılıkla uğraşan komşusu Nurettin Altunkaya, Erdemir’e saman tozunun evine geldiğini söyleyince tartışma imdi. Ağız Dalaşı, kısa sürede kavgaya dönüştü. Altunkaya, evinden aldığı pompalı tüfek ile Ayhan Erdemir ile eşi Mahizer Erdemir (47) ve kardeşi Deneyimsiz Erdemir’e ve TIR şoförü Mahmut Dürü’a üzücü açtı. Daha sonra Altunkaya, sesleri duyup hariç çıkan Tecrübesiz Erdemir’in eşi Firdevs Erdemir’i bile vurdu.

ŞÜPHELİ POLİSE BIRLIKTE 40 UMUM KIRICI AÇTIİhbarla olay adına polis ve keyif ekipleri sevk edildi. Polisin ‘Teslim ol’ çağrısına yersiz yabansı, ekiplere 40 el ızdırap etti. Karşılık veren polis güçleri, şüpheliyi vurarak yakaladı. Ayhan Erdemir ile eşi fenomen yerinde hayatını kaybetti. Naif Erdemir, Firdevs Erdemir, Mahmut Hediye ve Nurettin Altunkaya, sağlık ekiplerince kentteki hastanelere kaldırıldı. Firdevs Erdemir ile Nurettin Altunkaya’nın tedavisinin sürdüğü, diğer yaralıların ise taburcu edildiği bildirildi. Olayın peşi sıra polis, kaba Altunkaya’nın eşi ve çocuğunu tedbir amaçlı başka aynı bölgeye götürdü. Altunkaya’nın eşinin polisteki ifadesinde; Erdemir ailesi ile 1 sene önceki dahi ‘saman tozu’ dolayısıyla uğraş ettiklerini, tıpkısı eski tartışmada kendilerinin darbedildiğini söyledikleri öğrenildi.’BENİMLE GÖRMEK NEDİR, GÖRDÜLER’?Polisin nezdinde tedavisi süren Nurettin Altunkaya’nın önceki ifadesinde “Benimle esermek nedir, gördüler” dediği öğrenildi.Bu arada Nurettin Altunkaya’nın 2004’te memleketi Elazığ’da tıpkı akrabasını öldürdüğü ortaya bundan sonra. ‘Kasten öldürme’ suçundan 26 sene mapus cezası düz Altunkaya’nın 2014’te meşrut boşaltma olduğu, 2017’birlikte ise Elazığ’dan Konya’ya gelip, yerleştiği belirtildi.

Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

Share: