Sakarya’dan gücük güdük

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle tebrik programı yapıldı.

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı’nda planlı törende, Atatürk Anıtı’na Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediyesinin çelenkleri bırakıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

Törene, Taraklı Kaymakamı Münezzeh Hacıismailoğlu, Uray Başkan Vekili Atıf Özen, İlçe Uyanık Komutanı Teğmen Ulu Köken, İlçe Güven Amiri Saha Komiseri Süleyman Çetince Karacaoğlu, ofis amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve başka ilgililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galebe Bayramı tebrik mesajının okunduğu törende, İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Astsubay Çavuş Kaan Çıtlakoğlu, günün anlam ve önemini belirten müzakere yaptı.

Tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerle sona erdi.

Otizmli çocuklar şenlikte aileleriyle doyasıya eğlendi

Çark Rotary Kulübünce, Adapazarı ilçesinde anadan görme otizm farkındalık şenliği düzenlendi.

Karaman Mahallesi’ndeki Natür Koleji bahçesinde yapılan etkinlikte mânialı erat, aileleriyle ahit boyu korluk keyfi yaptı, ata binerek hayvanlar bahçesini gezdi.

Kulüp Başkanı Anıl Taçyıldız, seçkin yıl bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Amacımız, farkındalık yaratmaktı. Sakat bireylerin devir boyu gönüllerince eğlendiğini gördük. Geziler sebebiyle sosyalleşiyor, sosyete içine çıktıklarında kendilerini henüz şen hissediyorlar.” ifadesini kullandı.

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aslı Çam de engelliler ve aileleriyle doğal ortamda türlü aktiviteler yaptıklarını ve eğlendiklerini dile getirerek, onları mutlu etmelerinin görevleri olduğunu kaydetti.

Share: