Safranbolu’da halk otobüsü sayısı 9’a çıkarıldı

Safranbolu Belediyesi kent içi yolculuklarında vatandaşların konforlu ulaşımını sağlayıcı umum otobüsü sayısını 9’a çıkarttı.

Safranbolu Belediyesi, site içerisinde ulaşım üzerine arıza yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Elif Köse, kent içi ulaşımda vatandaşların çok elan konforlu erişim sağlayabilmesi için Safranbolu’nun hizmetine sunduğu sıfır 7 ahali otobüsü filosuna 2 pasaj daha eklenerek suret 9 ‘a çıkardı.

Safranbolu’nun çök özel ayrımsız şehir olduğunu ifade fail Başbuğ Köse, “Kentimiz kabil vatandaşlarımız de hususi. Burada amacımız insanlarımız haddinden fazla henüz konforlu muvasala sağlayabilmesidir. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Gelen müspet tepkilerde işimizi doğru yaptığımızın kanıtıdır” dedi.

Aynı zamanda özürlü vatandaşların ulaşımı içre özel dizayn edilen otobüslerin sakır sakır bakım verdiğini hatırlatan Köse, “Karabük Soğuksu Mahallesinde ikamet fail öğrencilerimiz amacıyla eklenmiş aynı kat koyduk. Son olarak ise bakım araçlarımıza İşletme Müdürlüğümüz bünyesinde kullanılmak amacıyla benzeri adet pikap aldık. Safranbolu’muza filinta olsun. Bu sunturlu kaza için üretmeye, projeler yapmaya ve çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: