Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse: “Güçlendirilmiş Mebus Sisteme Terhis Etmek İçin Safranbolu Halkının Yardım Sağlayacağına Candan İnanıyorum”

TUNAKAN YILDIRIM

Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı coşkusu Safranbolu’da yaşandı. Genci ve yaşlısıyla yüzlerce Safranbolulu ellerinde Türk bayrakları ile Safranbolu belediyesi karı sahipliğinde bire bir araya gelerek askı alayına katıldı. Askı alayı sonunda vatandaşlara seslenen Safranbolu Şehremini Elif Köse, “Ego gençlere güveniyorum, önümüzdeki sene güçlendirilmiş vekil sisteme bırakmak üzere hepinizin yardım sağlayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Safranbolu Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlediği fener alayı, saat 19.23’te başladı. Sunal Tülbentçi Öğretmenevi önünde toplanan vatandaşlar; ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve marşlar eşliğinde Antlaşma-ı Milli Meydanı’na büyüklüğünde yürüdü.

Yürüyüşe Safranbolu Şehremini Elif Köse, CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, REÇETE Partisi İl Başkanı Yusuf Ziyalı, siyasal parti temsilcileri; dernek, çekmece, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlar Nişancı-ı Milli Meydanı’nda İstiklal Marşı’nı hep tıpkı ağızdan okudu. Daha bilahare meşveret özne Safranbolu Şehremini Elif Köse, şunları söyledi:

“Hepinizin Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutluyorum. Cumhuriyeti bize kazandıran, bugünleri bize yaşatan önceki ulu alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşlarını şükranla ve özlemle andığımızı bildirmek istiyorum. Ben Safranbolu’da Şehremaneti başkanlığı yapabiliyorsam tıpkısı kadın olarak, Cumhuriyet Altını’in kazanımlarından dolayıdır. O yüzden Cumhuriyet’in, demokrasinin değerini bilmeli ve ülkemizin türe ettiği şekilde yönetilmesi üzere elimizden geleni yapmalıyız. Ego gençlere güveniyorum. Önümüzdeki yıl seçime gideceğiz. Türkiye’nin eskisi kabilinden hak ettiği şekilde yönetileceği ama güçlendirilmiş aynı şekilde mebus sisteme geçmesi amacıyla hepinizin ulama sağlayacağına içtenlikle inanıyorum. Güzel eyyam yakındır. Cumhuriyet Altını’in değerini bilelim.”

Share: