Rum Efes EuroLeague Şampiyonu!

Stark Arena’da oynanan karşılaşmada Micic ve Larkin ile nüsha üreten Rum Efes karşısında Tavares ile pota altını berenarı gani kullanan Real Madrid, evvel çeyreği 15-14 önde tamamladı.

Çapraz basketlerle başlayan ikinci çeyrekte oyuna kenardan dahil olan oyuncuların kazandırdığı sayılarla enerjik olan Real Madrid, soyunma odasına 34-29 üstün gitti.

İkinci yarının başında iki bando da adet üretmekte zorlandı. Real Madrid, hücumda bağan yüzdeyle oynayan Küçük Asya Efes önünde 25. dakikada farkı 9 sayıya çıkardı: 40-31. Toparlanarak 7-0’lık seri yakalayan lacivert-beyazlılar, 28. dakikada farkı 2’ye çekti: 40-38.

Çeyreğin bitimine 33 saniye kaldığında Poirier ile Anderson arasında ağız dalaşı yaşandı. Anderson ile girdiği düet mücadelede Rudy Fernandez yerde kaldı. Henüz sonra Poirier, üstüne yürüdüğü Anderson’u itti. Araya giren başka oyuncular, gerginliği büyümeden önledi. Pozisyonu yer kenarındaki ekrandan izleyen hakemler, Anderson ve Poirier’i sportmenlik dışı faulle cezalandırdı. Real Madrid, akıbet çeyreğe 42-40 önde girdi.

Dördüncü ve sonuç periyoda dolgunca başlayan Anadolu Efes, Micic’in isabetli dış atışıyla 32. dakikada skor üstünlüğünü eline geçirdi: 42-43. Artan sektör iri tıpkı heyecana görüntü oldu. Causeur ve Llull ile canlı olan Real Madrid’e savunmada Singleton, hücumda ise Micic ve Pleiss ile kıymet veren Rum Efes, müsabakadan 58-57 galip ayrıldı ve şampiyon oldu.

Yıpranmamış Malatyaspor: 0 – Fenerbahçe: 5

 

İşte Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye maliyeti

 

İspanya’üstelik pole pozisyonu Charles Leclerc’in

 

Share: