Rize 3. iş: Rize’de göçü köy yolunu kapattı

Rize’de göçü karye yolunu kapattı

Dere yatağını yapmak için durduğu tam uzlaştırıcı toprakla birlikte sürüklendi

RİZE – Rize’de toprak kayması dolayısıyla çamura saplanan uzlaştırıcı yararlanmak istedikleri sırada 2. göçü oldu ve açkı sürüklenerek balçık altında kaldı.

Rize’de geri öğle vakti saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde şiddetini arttıran bora yağmur şehri ters etkiledi. Rize’nin Fındıklı, Ilişki ve Ardeşen ilçelerinde henüz bunaltıcı olan dokunaklı yağmur Ardeşen ilçesine bağlı Duygun köyünde arazi kaymasına sebep oldu. Köyündeki olumsuzlukları murakabe etmek talip muhtar İsmail Topaloğlu aracını park yeri etti ve tıkanan dere yatağının başına gitti. Muhtarın öz yatağını tahsis etmek üzere uğraştığı sırada ise göçü meydana geldi. Toprağın kayamsı sonucu kurgu çamura saplanınca Topaloğlu aracı saplandığı yerden görmek amacıyla çekici çağırdı. Olay adına mevrut çekicinin hazırlandığı esnada ise bu yol 2. göçü yaşandı. Yukarıdan kopan dev toprak kütlesi muhtar İsmail Topaloğlu’nun de aracını saplandığı yerden çıkartamadan önüne katarak sürükledi.

Tamamen kapanan karye yolunun açılması ve aracın kurtarılması için Rize İl Özel İdare ekipleri tarafından iş başlatıldı.

Share: