Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 gayrimenkul, özelleştirme genişlik ve programına makbuz

Resmi Gazete’bile yayımlanan habere bakarak; mülkiyeti Maliye Hazinesi hesabına kayıtlı 14 ildeki 99 emlak özelleştirme uzanım ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi namına kayıtlı Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sazak ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme ebat ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu taşınmazlar, eş, isticar, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun diğer hukuki tasarruflar, mülkiyetin diğer ayni haklarının tesisi yahut pres haklarının verilmesi yöntemlerinden biri ya dahi birkaçının birlikte uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E BÜYÜKLÜĞÜNDE TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme genişlik ve programında mevcut Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları SERPMEK Umumi Müdürlüğü hesabına mukayyet Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ilişkin imar planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Hayatiyet Üretim KAZANÇ adına kayıtlı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ilişkin mamure planı değişikliğinin üstelik onaylanmasına değişmeyen verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları YEMEK Umumi Müdürlüğü yerine mukayyet Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilgili hazırlanan ümran planı değişikliğine yönelik itiraz ise reddedildi.

Share: